بیش از 50 درصد انرژی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین از منابع تجدیدپذیر تامین می‌شود

بیش از 50 درصد انرژی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین از منابع تجدیدپذیر تامین می‌شود

به گزارش جیمی کوتس (Jamie Coutts)، تحلیلگر بلومبرگ، منابع تجدیدپذیر مورد استفاده در استخراج بیت کوین از 50 درصد فراتر رفته‌است. طبق اطلاعات وی این امر به دلیل ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال در چین بوده‌است.

آیا ایلان ماسک باری دیگر بیت کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت در تسلا می‌پذیرد؟

ایلان ماسک در سال 2021 گفته بود تسلا زمانی مجددا انجام پرداخت‌ها با بیت کوین را می‌پذیرد که ماینرها تقریباً 50 درصد از منابع انرژی پاک را در استخراج خود استفاده کنند. باید اشاره داشت انرژی استخراج‌شده از منابع تجدیدپذیر با کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و همچنین افزایش چشمگیر هش ریت همراه بوده‌است. به‌گفته جیمی کوتس، افزایش استفاده از منابع تجدید پذیر در نتیجه ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین از سال 2021 و همچنین روی‌آوردن برخی کشورها به استخراج و کسب درآمد از انرژی‌های مازاد بوده‌است. کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به علاوه افزایش چشمگیر هش ریت تنها می‌تواند یک معنی داشته باشد: ماینرها هنگام استخراج از انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کنند.

از جمله کشورهایی که در استخراج بیت کوین سرمایه گذاری کرده‌اند می‌توان به السالوادور – که همچنین از سال 2021 این ارز دیجیتال را به عنوان ارز قانونی به رسمیت شناخته است – بوتان، عمان و امارات متحده عربی اشاره کرد. معیار 50 درصد استفاده از انرژی پاک می‌تواند منجر به پذیرش این ارز دیجیتال توسط تسلا شود.

ماسک، مدیر عامل تسلا، مالک X و موسس اسپیس ایکس در سال 2021 اعلام کرد که تسلا دیگر بیت کوین را به دلیل استفاده از سوخت‌های فسیلی هنگام استخراج و ایجاد آلودگی هوا نمی‌پذیرد. وی اخیرا اذعان‌داشته که متوجه حرکت صنعت کریپتو به سمت آینده‌ای پاک تر شده‌است اما تسلا همچنان پرداخت‌ها با بیت کوین را نمی‌پذیرد.

به نظر نمی‌رسد که مدیرعامل تسلا به طور علنی اقدامی برای از سرگیری پرداخت‌ها با بیت کوین کند. گفتنی است در زمان انتشار این خبر، قیمت بیت کوین 26572 دلار بوده و طی هفنه گذشته بیش از 2 درصد افزایش داشته‌است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.