کمیسیون بورس آمریکا همین هفته در مورد ETF اسپات اتریوم تصمیم‌گیری می‌کند

کمیسیون بورس آمریکا همین هفته در مورد ETF اسپات اتریوم تصمیم‌گیری می‌کند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) قرار است در این هفته تصمیمی مهم در مورد تایید یا رد صندوق‌های قابل معامله بورسی (ETF) اسپات اتریوم اتخاذ کند. این تصمیم می‌تواند به طور قابل توجهی بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد و آینده نظارتی آن را تعیین کند.

آخرین مهلت کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای تصمیم‌گیری در مورد درخواست عرضه ETF اسپات اتریوم شرکت ون‌اک 23 ماه می (3 خرداد) است. روز بعد از آن نیز نوبت به درخواست شرکت آرک اینوست می‌باشد. دیگر شرکت‌هایی که خواهان عرضه ETF اسپات اتریوم هستند عبارتند از: بلک‌راک، قیدلیتی، بیت‌وایز، گلکسی دیجیتال، فرانکلین تمپلتون و هشدکس.

کارشناسان صنعت تا حد زیادی بر این باورند که SEC این درخواست ها را رد خواهد کرد. این طرز فکر از تعامل محدود بین SEC و عرضه‌کنندگان ETF ناشی می‌شود. اگرچه احتمال رد درخواست‌ها بالا به نظر می‌رسد، اما دلایل رسمی هنوز برای این مسئله وجود ندارد. مت هوگان از بیت‌وایز پیشنهاد کرد که اطلاعات ناکافی ممکن است دلیلی برای ردشدن باشند. تحلیلگران حقوقی مانند اسکات جانسون فکر می‌کنند که SEC احتمالاً اتریوم را به عنوان یک اوراق بهادار بدون مجوز در دستور کار خود محسوب کند.

این انتظار برای تصمیم‌گیری تاکنون بر عملکرد بازار اتریوم تأثیر گذاشته‌است. در 16 می، اتریوم به پایین‌ترین سطح سالانه جدید در برابر بیت کوین یعنی 0.044 واحد BTC رسید. اگرچه از آن زمان تاکنون حدود 6 درصد بهبود یافته‌است، اما احساسات بازار در موردش همچنان نزولی است. طبق گزارش کوین‌گکو، اتریوم در حال حاضر با قیمت 3104 دلار معامله می‌شود.

منبع: coinpaprika

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.