ایلان ماسک درمورد قابلیت Recall: مثل سریال بلک میرور است! فورا غیرفعالش کنید

غول نرم افزاری مایکروسافت در حال ارائه ویژگی جدیدی برای ویندوز 11 به نام «ریکال» (Recall) است که از هوش مصنوعی برای ارائه یک حافظه تصویری از فعالیت دقیق کاربر استفاده می‌کند. این ویژگی هر کاری که کاربر در صفحه نمایش انجام می‌دهد را ضبط و نگهداری می‌کند.

براساس پست وبلاگی مایکروسافت در 20 می که توسط معاون اجرایی و مدیر بازاریابی مصرف‌کننده این شرکت، یوسف مهدی، نوشته شده‌است، این ویژگی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی در خط جدید رایانه‌های شخصی Copilot+ مایکروسافت در دسترس خواهد بود.

یوسف مهدی این ویژگی را به عنوان «حافظه تصویری» برای رایانه توصیف کرد. این ویژگی از هوش مصنوعی برای گرفتن اسکرین شات‌های دوره ای از فعالیت‌های کاربر استفاده می‌کند و کارهایی را که در آن زمان در رایانه خود انجام می دهند را ضبط می‌کند. مهدی توضیح داد پیداکردن چیزی که می‌دانیم قبلاً روی رایانه شخصی خود دیده‌ایم یکی از اعصاب‌خوردکن‌ترین مشکلاتی است که روزانه با آن مواجه می‌شویم. او افزود:

«رایانه های شخصی Copilot+ اطلاعات را مانند ما بر اساس روابط و ارتباطات منحصر به فرد برای هر یک از تجربیات فردی‌مان سازماندهی می‌کنند.»

مهدی در ادامه گفت:

« Recall به شما کمک می‌کند چیزهایی را که ممکن است فراموش کرده‌باشید را به خاطر بیاورید تا بتوانید آنچه را که به دنبالش هستید سریع و به صورت عینی با استفاده از راهنمایی‌هایی که می‌شوید، پیدا کنید.»

این قابلیت جدید مایکروسافت یادآور سریال معروفی در سبک آنتالوژی و ژانر علمی-تخیلی محصول کشور بریتانیا به نام بلک میرور (Black Mirror) است. این سریال تکنولوژی‌محور به اثرات مخرب پیشرفت تکنولوژی در آینده می‌پردازد. در قسمت سوم و آخر فصل اول، با نام «The Entire History of You» (کل تاریخچه تو)، شخصیت‌ها می‌توانستند خاطرات خود را که به چشم دیده‌بودند، به روی یک صفحه نمایش دهند.

ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر، نیز امروز در شبکه اجتماعی X خود به همین مسئله اشاره کرد. او گفت:

« Recall یک قسمت از بلک میرور است. قطعاً این “ویژگی” را غیرفعال کنید.»

منبع: cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.