نیویورک فعالیت مراکز ماینینگی که از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده نمی‌کنند را ممنوع می‌کند

شورای ایالتی نیویورک اواخر روز سه‌شنبه 26 آوریل لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن کلیه تأسیسات جدید استخراج ارز دیجیتال مبتنی بر اثبات کار (PoW) در این ایالت که از سوخت‌های کربنی برای تأمین انرژی خود استفاده می‌کنند، به مدت دو سال از فعالیت ممنوع می‌کند.

این لایحه نه تنها یک تعلیق دو ساله برای تایید مجوز مراکز استخراج بیت کوین جدید تحمیل می‌کند، بلکه همچنین از تمدید مجوزهای صادر شده برای استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال مبتنی بر اثبات کار موجود که از انرژی کربنی استفاده می‌کنند، در صورتی که به دنبال افزایش میزان برق مصرفی باشند، جلوگیری به عمل می‌آورد. این لایحه با 95 رای موافق و 52 رأی مخالف، حمایت لازم را برای تصویب جمع آوری کرد و اکنون توسط سناتور کوین پارکر برای رأی‌گیری به مجلس سنا فرستاده خواهد شد. در صورت موفقیت آمیز بودن، به فرماندار کتی هوچول تحویل داده می‌شود که می‌تواند لایحه را وتو کند یا آن را امضا کند تا به قانون تبدیل شود.

باید افزود، وزارت حفاظت از محیط زیست (DEC) با تصویب این لایحه موظف است یک “بیانیه کلی اثرات زیست محیطی” را برای شماره‌گذاری، مکان یابی و ارزیابی مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای ماینرهای مبتنی بر اثبات کار و تأثیر آن‌ها بر سلامت عمومی تهیه کند.

 

منبع  cointelegraph.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست