تکاپوی نهنگ‌های بیت کوین برای خرید این ارز دیجیتال بیش از جلسه فدرال رزرو؛ آیا قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد؟

تکاپوی نهنگ‌های بیت کوین برای خرید این ارز دیجیتال بیش از جلسه فدرال رزرو؛ آیا قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد؟

فدرال رزرو آمریکا قرار است در تاریخ 19 سپتامبر نرخ بهره جدیدی را اعلام کند. با توجه به اینکه کمتر از ده روز دیگر تا این جلسه باقی مانده، به نظر می‌رسد موسسات آمریکایی قصد دارند تا جای ممکن بیت کوین انباشت کنند. اما آیا این اتفاق باعث افزایش قیمت این راز دیجیتال در روزهای آینده خواهد شد؟

نهنگ‌های وال استریت، بیت کوین را در منطقه فشار خرید قرار داده‌اند

با نزدیک شدن به جلسه بعدی فدرال رزرو، یک شاخص مهم بر روی معاملات آن-چین (on-chain) نشان می‌دهد که موسسات آمریکایی به شدت در حال خرید و انباشت بیت کوین هستند. این شاخص که «کوین بیس پریمیوم» نام دارد، توسط وب سایت کریپتو کوانت (CryptoQuant) ارائه‌شده و درصد اختلاف قیمت بیت کوین را در بازارهای اسپات کوین بیس پرو (Coinbase Pro) و بایننس نشان می‌دهد.

گفتنی است سلطه بایننس در بازارهای اسپات و در سطح جهانی بیشتر در بازار خرد است. اما کوین بیس پرو تا حد زیادی تحت سلطه موسسات آمریکایی و تریدرهایی با سرمایه کلان است. از این رو مقادیر مثبت شاخص پریمیوم نشان‌دهنده افزایش فشار خرید سرمایه گذاران کلان آمریکایی در پلتفرم کوین بیس است.

از طرف دیگر کاهش حجم معاملات اسپات اکثرا در بازارهای نزولی اتفاق می‌افتد. در نتیجه، رشد معاملات اسپات بیت کوین نشان می‌دهد علاقه سرمایه‌گذاران به بازار کریپتو بازگشته است.

باید دید که آیا شاخص پریمیوم کوین بیس پرو به افزایش خود ادامه خواهد داد یا خیر. اگر این اتفاق بیفتد، می‌تواند اعتماد سرمایه گذاران خرد را نیز جلب کند و باعث افزایش قیمت بیت کوین قبل از جلسه بعدی فدرال رزرو شود.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.