احتمال ناپایداری اینترنت در کشور طی روزهای آینده

شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرده‌است به دلیل انجام اقدامات فنی لازم برای ارتقا و توسعه تجهیزات شبکه تا هفته آینده ممکن است ناپایداری هایی در شبکه اینترنت کشور رخ دهد.

شرکت ارتباطات زیرساخت با انتشار اطلاعیه‌ای از احتمال بروز ناپایداری‌های موقت در شبکه اینترنت کشور در روزهای آینده خبر داده‌است. در متن این اطلاعیه، انجام اقدامات فنی برای ارتقا و توسعه تجهیزات شبکه به‌عنوان علت این ناپایداری اعلام شده‌است.

در متن این اطلاعیه آمده‌است:

«با توجه به برنامه شرکت ارتباطات زیرساخت درخصوص افزایش 50 درصدی ظرفیت IP شبکه‌ هسته‌ کشور و در راستای افزایش کیفیت ارتباطات، اقدامات فنی لازم جهت ارتقاء و توسعه تجهیزات شبکه پس از نیمه‌شب‌ها و در ساعات کم ترافیک شبکه انجام می‌شود که ممکن است در برخی مناطق باعث ناپایداری موقت شبکه گردد.»

همراه با این اطلاعیه جدولی نیز منتشرشده که در آن روزهایی که ممکن است ناپایداری‌های مقطعی و منطقه‌ای رخ دهد مشخص شده‌است. بر اساس اطلاعات این جدول، از امروز (چهارشنبه، پنجم مهر ماه) تا هفته آینده، در روزهای پنجم، هشتم، نهم، دهم و دوازدهم مهر برخی شهرهای کشور احتمالاً تحت تأثیر ناپایداری‌های شبکه قرار می‌گیرند.

این ناپایداری‌ها از ساعت ۱ تا ۶ بامداد رخ‌داده و مناطق و شهرهای مختلفی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

این اطلاعیه در شرایطی منتشر شده‌است که در چند هفته اخیر در سه نوبت اختلالاتی در شبکه اینترنت کشور رخ داده‌بود. نت‌بلاکس در روزهای ۲۴ شهریور، ۳۱ شهریور و ۴ مهر ۱۴۰۲ بروز اختلال و ناپایداری در شبکه اینترنت کشور را گزارش داده‌بود.

منبع tic.ir

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.