یازده میلیون دلار موقعیت معاملاتی اتریوم لیکوئید شده‌اند

یازده میلیون دلار موقعیت معاملاتی اتریوم لیکوئید شده‌اند

‌‌در پی انتشار اخباری مبنی بر عرضه ETF آتی اتریوم از اوایل اکتبر، معامله‌گران شورت (فروشندگان) اتر بیشترین میزان لیکوئید را متحمل شدند.

تایید ETF آتی اتریوم منجر به احساسات مثبت بازار شده‌است

پس از انتشار اخباری مبنی بر تایید احتمالی ETF آتی اتریوم ون اک و والکری در تاریخ پنج شنبه 28 سپتامبر، قیمت اتر 5 درصد و حجم معاملات آن تقریباً 25 درصد افزایش یافت. این ارز دیجیتال روز گذشته 29 سپتامبر، در صرافی‌های قاره آسیا به قیمت 1660 دلار معامله می‌شد و طی 24 ساعت با 6 درصد افزایش به قیمت 1682.97 دلار رسید.

گفته‌می‌شود افزایش قیمت اتر به دلیل اخبار تایید ETF آتی اتریوم و احساسات مثبت بازار بوده‌است. روز چهارشنبه 27 سپتامبر، تحلیلگر بلومبرگ اریک بالچوناس اعلام کرد که به احتمال 90٪، ETFهای آتی اتر از اوایل اکتبر عرضه می‌شوند. در پی انتشار این خبر تقاضای شرکت‌های بزرگ برای معاملات اتر و خرید این ارز دیجیتال بیشتر شد و قیمت آن را افزایش داد. با این حال، چنین اتفاقی معاملات شورت را با ضرر مواجه کرد. تریدرهای شورت که پیش‌بینی کاهش قیمت این ارز دیجیتال را داشتند طبق داده‌های کوین‌گلس، 11 میلیون دلار ضرر کردند. یعنی تقریباً 85 درصد از کل لیکوئید های اتر به این افراد اختصاص داشت.

باید اشاره داشت در معاملات شورت، یک ارز دیجیتال با قیمت بالاتری فروخته‌می‌شود تا در آینده با قیمت کمتری مجددا خریداری شود. به این کار در بازار کریپتو «شورت‌کردن» یا «گرفتن‌ پوزیشن شورت» نیز گفته‌می‌شود. داده‌ها نشان می‌دهد بیشترین ضرر متحمل‌شده برای کاربران OKX بوده‌است. پس از آن بایننس و هوبی در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

گفتنی است پس از پیش‌بینی اریک بالچوناس، دو شرکت والکری و ون اک روز بعد مجوز عرضه ETF فیوچرز اتریوم را دریافت کردند. شرکت مدیریت دارایی والکری، از این پس می‌تواند در کنار ETF آتی بیت کوین، ETF آتی اتریوم هم ارائه دهد. از طرف دیگر شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری وَن ‌اِک نیز از عرضه صندوق قابل معامله بورسی آتی اتریوم به نام ون اک اتریوم استراتژی ای‌تی‌اف (EFUT) خبر داد.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.