دانشگاه استنفورد قصد دارد 5.5 میلیون دلار کمک مالی صرافی FTX را بازگرداند

دانشگاه استنفورد قصد دارد 5.5 میلیون دلار کمک مالی صرافی FTX را بازگرداند

دانشگاه استنفورد در حال مذاکره با وکلای FTX برای بازگرداندن هدایایی است که از این صرافی ورشکسته دریافت کرده بود.

اجتناب دانشگاه استنفورد از گرفتارشدن در یک نبرد حقوقی طولانی

پس از افشای اینکه پدر و مادر سم بنکمن فراید از آغاز تا سقوط FTX در اختلاس و سوءاستفاده از وجوه کاربران دست داشتند، کمک‌های مالی این صرافی به دانشگاه استنفورد در کانون توجهات قرار گرفت. گفتنی است جوزف بنکمن و باربارا فراید، هر دو استاد دانشکده حقوق استنفورد هستند و فعالانه در کمک‌های مالی سیاسی FTX شرکت داشتند. از این رو دانشگاه استنفورد درخواست کرد حدود ۵.۵ میلیون دلار هدایایی را از نوامبر ۲۰۲۱ تا می ۲۰۲۲ از این دو فرد دریافت کرده است را برگرداند. تصمیم برای بازگرداندن‌کل وجوه پس از بحث و گفتگو بین دانشگاه و وکلای بدهکاران FTX گرفته‌شد.

این خبر نه به دلیل مقدار هنگفت پول بلکه به این دلیل که به صورت غیرقانونی در اختیار این دانشگاه قرارگرفته، بسیار مورد توجه قرار گرفته‌است. والدین سم بنکمن فراید، متهم شدند که این کمک‌ها را برای ارتقای جایگاه حرفه‌ای و اجتماعی خود، به ضرر صرافی FTX و مشتریان آن، انجام داده‌اند.  تصمیم دانشگاه استنفورد برای بازگرداندن وجوه نیز نشان‌دهنده اجتناب آن‌ها از گرفتارشدن در یک نبرد حقوقی طولانی است.

با این حال، کمک‌های مالی به دانشگاه استنفورد تنها موضوعی نیست که این روزها بحث برانگیز شده‌است. گزارش‌ها نشان می‌دهد که والدین بنکمن فراید یک عمارت مجلل به ارزش 16.4 میلیون دلار در باهاما برای خود خریده‌اند. علاوه بر این، ظاهراً این زوج 10 میلیون دلار هدیه نقدی از پسر خود نیز دریافت کردند که معلوم نیست پول آن از چه طریقی به‌دست آمده‌است.

از طرف دیگر استنفورد تنها مؤسسه‌ای نیست که مورد سخاوت FTX قرار گرفته‌است. موزه هنر متروپولیتن، یکی دیگر از موسساتی است که خود را درگیر معضل مشابهی می‌بیند. طبق رایزنی‌های انجام‌شده، این موزه می‌گوید 550000 دلار کمک مالی FTX را در سه ماهه دوم 2023 برمی‌گرداند.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.