ارائه دهندگان لیکوئید استیکینگ اتریوم با محدودیت 22 درصدی تمام اعتبارسنج‌ها توافق کرده‌اند

ارائه دهندگان لیکوئید استیکینگ اتریوم با محدودیت 22 درصدی تمام اعتبارسنج‌ها توافق کرده‌اند

تقریباً پنج ارائه‌دهنده خدمات لیکوئید استیکینگ اتریوم در حال تلاش برای اجرای یک قانون خود محدودکننده هستند. این پلتفرم‌ها قصد دارند تا متعهد شوند که بیش از 22 درصد از بازار استیکینگ اتریوم را در اختیار نگیرند. این حرکت در واقع اقدامی در راستای اطمینان از غیرمتمرکزماندن شبکه اتریوم است.

حداقل پنج پلتفرم با پروپوزال محدودیت 22 درصدی موافق کرده‌اند

طبق‌گفته یکی از توسعه‌دهندگان اصلی شبکه اتریوم، سوپرفیز (Superphiz)، چندین ارائه‌دهنده خدمات استیکینگ اتریوم اکنون در حال تلاش برای متعهدشدن به این قانون خود محدودیتی هستند. از جمله آن‌ها می‌توان به راکت پول (Rocket Pool)، استیک‌وایز (StakeWise)، استیدر لبز (Stader Labs) و دیوا استیکینگ (Diva Staking) اشاره کرد. پافر فایننس (Puffer Finance) یکی دیگر از پلتفرم‌های خدمات لیکوئید استیکینگ، نیز تعهد خود را به این قانون نانوشته اعلام کرد. احتمالاً هدف از این پروپوزال رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به متمرکزشدن فزاینده استیکینگ اتریوم است.

در مورد اینکه چرا خود محدودیتی در 22% پیشنهاد شده‌است، سوپرفیز توضیح داد از آنجایی که حداقل 66% اعتبارسنج‌ها باید در مورد وضعیت اتریوم به توافق برسند تا یک تغییر رخ دهد، تعیین حد زیر 22% به این معنی است که حداقل چهار نهاد اصلی باید با هم تبانی کنند تا این شبکه به وضعیت نهایی‌شدن برسد. نهایی‌شدن نقطه‌ای است که تراکنش‌های روی یک بلاکچین غیرقابل تغییر در نظر گرفته‌می‌شوند. این یعنی تراکنش‌های درون یک بلاک دیگر نمی‌توانند تغییر کنند.

این ایده در می 2022، زمانی که سوپرفیز این سوال را مطرح کرد که آیا یک استخر استیکینگ مایل است سلامت بلاکچین را مقدم بر سود خود قرار دهد، مطرح شد.

مخالفت لیدو فایننس

جالب اینجاست که لیدو فایننس، بزرگترین ارائه‌دهنده خدمات استیکینگ اتریوم، با اکثریت 99.81 درصدی، در ماه ژوئن به عدم خود محدودیتی رای داد. در حال حاضر لیدو فایننس 32٪ از کل اترهای استیک‌شده را به خود اختصاص داده‌است. سوپرفیز در پستی در 31 آگوست در مورد این پلتفرم گفت:

“آنها تمایل دارند کنترل اکثریت اعتبارسنج‌ها در بیکن چین را به دست بگیرند.»

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.