اپیک گیمز، سازنده بزرگ بازی‌های متاورسی مانند فورت‌نایت، 16 درصد نیروی کار خود را اخراج می‌کند

اپیک گیمز، سازنده بزرگ بازی‌های متاورسی مانند فورت‌نایت، 16 درصد نیروی کار خود را اخراج می‌کند

شرکت اپیک گیمز (Epic Games) که به‌خاطر ساخت بازی بسیار محبوب فورت‌نایت (Fortnite) شهرت دارد، اخیراً دست به کاهش ۱۶ درصدی نیروی کار خود زده‌است که به معنای اخراج تقریباً ۸۳۰ کارمند است.

توقع زیاد از درآمد حاصل از متاورس عامل اصلی تعدیل نیرو است

این توسعه‌دهنده بازی‌های ویدیویی می‌گوید انتظارات محقق‌نشده از درآمد فضای متاورس باعث شده‌است که این شرکت «بسیار بیشتر» از آنچه درآمد کسب کرده‌بود، پول خرج کند. تیم سوئینی، مدیرعامل این شرکت، در یادداشتی در 29 سپتامبر که برای کارکنان اپیک گیمز ارسال شد، نوشت: «ما به این نتیجه رسیدیم که اخراج‌ها تنها راه ممکن است و انجام آن در حال حاضر و در این مقیاس باعث تثبیت مالی ما می‌شود.» سوئینی افزود:

«من مدت‌ها خوش‌بین بودم که می‌توانیم این مرحله را بدون اخراج نیروی کار طی کنیم، اما با نگاهی به گذشته، می‌بینم که چنین چیزی تحقق نیافتنی بوده‌است.»

همانطور که اشاره کردیم این تعدیل نیروی قابل توجه در پاسخ به پیش‌بینی‌های بیش از حد خوش‌بینانه شرکت در مورد درآمد حاصل از متاورس بود. این امر منجر به هزینه‌های بیش از حدی برای اپیک گیمز شد که از درآمد آن‌ها بیشتر بود.

علاوه بر اخراج‌های مذکور، سوئینی افزود 250 کارمند دیگر نیز این شرکت را ترک خواهند کرد. زیرا اپیک گیمز اعلام کرد که وب‌سایت موسیقی اخیراً خریداری‌شده بندکمپ (Bandcamp) را می‌فروشد. و نیز شرکت بازاریابی SuperAwesome خود را که یک شرکت فناوری ایمنی کودکان است و در سال 2020 به Epic Games ملحق شده‌است، منحل می‌کند.

شایان ذکر است این کارمندان شش ماه حقوق دریافت خواهند کرد. همچنین کسانی که در ایالات متحده، کانادا و برزیل زندگی می‌کنند نیز می‌توانند شش ماه خدمات درمانی با حقوق دریافت کنند.

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.