بیت کوین به بالای 28 هزار دلار بازگشت؛ لیکویید شدن 6 میلیون دلار از سرمایه تریدرهای فیوچرز

بیت کوین به بالای 28 هزار دلار بازگشت؛ لیکویید شدن 6 میلیون دلار از سرمایه تریدرهای فیوچرز

بزرگترین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین، برای اولین بار طی بیش از شش هفته گذشته از سطح مقاومت 28000 دلاری عبور کرد. این اتفاق سرمایه‌گذاران بازارهای آتی بیت کوین را با ضرر 6 میلیون دلاری مواجه کرد.

سلطه خریداران بیت کوین بر بازار

فشار خرید از سوی گاوها (خریداران) بیت کوین را از محدوده معاملاتی ثابتی که از زمان بزرگترین سقوط بازار سال 2023 در اواسط آگوست در آن قرار داشت، خارج کرد. در حال حاضر، بیت کوین به قیمت 28310 دلار و با حدود 4 درصد رشد طی 24 ساعت گذشته، معامله می‌شود.

به گفته مارتون، نویسنده وب‌سایت کریپتوکوانت (CryptoQuant)، در 1 اکتبر، فشار خرید قوی‌تر از فشار فروش در بازار بود. دلیلش هم این بود که شاخص Net Taker Volume یا حجم خالص سفارش‌های خرید پس از یک فاصله نزدیک به چهار ماه به محدوده مثبت تبدیل شد.

به طور کلی، Net Taker Volume به عنوان یک شاخص قابل اعتماد برای پیش بینی حرکت‌های بعدی بیت کوین در نظر گرفته‌می‌شود. اگر قیمت این ارز دیجیتال پایین باشد و خرید تهاجمی در حال انجام باشد، به این معنی است که یک کف قیمتی شکل گرفته‌است.

ضرر تریدرهای شورت

این افزایش قیمت ناگهانی همچنین بر معامله‌گرانی که موقعیت شورت (فروش استقراضی) داشتند تأثیر گذاشت. طبق داده‌های اخیر گلس‌نود، موقعیت‌های شورت به ارزش نزدیک به ۶ میلیون دلار در صرافی ارز دیجیتال بایننس لیکویید شده‌است. این رقم بزرگترین لیکویید پوزیشن‌های شورت در بیش از یک ماه گذشته بود.

علاوه بر این، طبق گزارش کوین‌گلس، اوپن اینترست (OI) یا تعداد معاملات آتی باز برای بیت کوین به 12.31 میلیارد دلار افزایش یافت. این نشان‌دهنده افزایش 7.28 درصدی در 24 ساعت گذشته‌است. افزایش اوپن اینترست همراه با افزایش قیمت به عنوان ورود سرمایه جدید به بازار تعبیر می‌شود و بنابراین یک علامت صعودی است.

البته با کمال تعجب، با وجود این رشد قیمتی و لیکویید شدن تریدرهای شورت، اکثر معامله‌گران اکنون دوباره به نفع کاهش قیمت در آینده، پوزیشن خود را باز کرده‌اند. تعداد پوزیشن‌های شورت تا لحظه نگارش این خبر از موقعیت‌های لانگ در بازار آتی بیشتر است.

منبع ambcrypto.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.