هم‌بستگی بیت کوین با شاخص دلار آمریکا تقریباً از بین رفته است

هم‌بستگی بیت کوین با شاخص دلار آمریکا تقریباً از بین رفته است

داده‌های پلتفرم اینتودبلاک نشان می‌دهد که درحال‌حاضر تقریباً هیچ هم‌بستگی قیمتی میان بیت کوین با هیچ یک از شاخص‌های اصلی بازار وجود ندارد.

هم‌بستگی بیت کوین با شاخص دلار آمریکا منفی ۰.۰۱ را نشان می‌دهد

طبق این داده‌ها، ضریب هم‌بستگی بیت کوین با شاخص دلار ایالات متحده به پایین‌ترین سطح خود یعنی ۰.۰۱- و نسبت به شاخص‌های اس‌اندپی ۵۰۰ و نزدک ۱۰۰ به‌ترتیب به ۰.۱۶- و ۰.۲۲- رسیده است. “ضریب همبستگی” وابستگی خطی بین قیمت‌ها یا ارزش دو کالا یا دارایی معین را پیگیری می‌کند. وقتی مقدار این معیار بالای صفر باشد، به این معنی است که دارایی های مورد نظر در حال حاضر در یک جهت حرکت می کنند. هر چه مقدار اندیکاتور به ۱ نزدیک‌تر باشد، این همبستگی قوی‌تر است و شباهت بین دو روند قیمت بیشتر است. از سوی دیگر، شاخص منفی نشان می‌دهد که بین کالاها همبستگی وجود دارد، اما این همبستگی منفی یا برعکس است. یعنی اگر قیمت یک دارایی بالا رود، دیگری با حرکت به سمت پایین واکنش نشان می‌دهد. در اینجا هر چه ضریب به ۱- نزدیکتر باشد، دارایی‌ها کاملاٌ معکوس یکدیگر هستند.

با این حال، روند قیمت اتریوم درجاتی از هم‌بستگی را با شاخص دلار آمریکا نشان می‌دهد؛ زیرا مقدار این ضریب هم‌اکنون ۰.۶۳- است. نکته جالب این است که هم‌بستگی اتریوم و شاخص وی‌آی‌اکس که نمایانگر انتظارات بازار برای نوسانات در ۳۰ روز آینده است برابر با ۰.۴۹ است.

این مسئله که این دو ارز دیجیتال ارتباط کمی با دارایی‌های سنتی مانند S&P 500 و Nasdaq 100 دارند، ممکن است خبر خوبی برای سرمایه‌گذاران آن‌ها باشد. زیرا این کوین‌ها برای متنوع‌سازی سبد دارایی عملکرد بهتری خواهند داشت.

منبع bitcoinist.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.