پنج اتفاق مهم این هفته که بر قیمت بیت کوین تاثیر می‌گذارد؛ آیا قیمت برترین ارز دیجیتال باز هم کاهش می‌یابد؟

پنج اتفاق مهم این هفته که بر قیمت بیت کوین تاثیر می‌گذارد؛ آیا قیمت برترین ارز دیجیتال باز هم کاهش می‌یابد؟

بیت کوین هفته جدید را در حالی آغاز می‌کند که بسیاری از تریدرها به دلیل سقوط 10 درصدی آن در هفته گذشته در بسیاری از معاملات خود ضرر کرده‌اند.

احساسات منفی دوباره بر بازار ارزهای دیجیتال مسلط شده‌است، اما آیا ترس تریدرها واقعاً موجه است؟

پرایس اکشن بیت کوین در تلاش است تا پس از کاهش قیمتی در هفته گذشته بهبود یابد. با توجه به اینکه کندل هفتگی این ارز دیجیتال در سطح 26000 بسته‌شد، برخی از تحلیلگران مطرح بازار کریپتو با اشاره به عوامل متعددی که در این هفته رخ خواهند داد نظرات خود را در خصوص روند قیمتی بیت کوین بیان کرده‌اند. در همین حال، هولدرهای کوتاه مدت (افراد یا نهادهایی که بیت کوین را برای یک دوره نسبتاً کوتاه، معمولاً کمتر از 155 روز نگه ‌می‌دارند) اکنون با زیان‌های غیرقابل تحقق فزاینده‌ای روبه‌رو هستند و تراکنش‌های آن‌-چینی که با زیان همراه بوده‌، به بیشترین میزان در چندسال اخیر رسیده‌است.

دفتر سفارشات بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال شبیه شهر ارواح شده‌است

پس از یک هفته آشفتگی، تریدرها و تحلیلگران در مورد چشم انداز بیت کوین بسیار محتاط شده‌اند. منابع مختلف اطلاعاتی به عواملی اشاره می‌کند که احتمالا باز هم بیت کوین روند نزولی داشته باشد.

تحلیلگران پلتفرم دیسنتریدر (Decentrader) در توییتی در تاریخ 21 آگوست نوشتند:« تریدرها همچنان ترسیده‌اند و انتظار ریزش قیمت بیشتری دارند.» به‌گفته این تیم تحلیلی، تریدرها پس از ریزش اخیر و کاهش شدید سود باز  (Open Interest)، در صرافی‌های مختلف پوزیشن‌های شورت باز کرده‌اند و فاندینگ ریت همچنان منفی است.

مارتون (Maartunn)، تحلیلگر کریپتوکوانت (CryptoQuant) نیز در توییتی نوشت:« دفتر سفارشات بایننس در حال حاضر تبدیل به شهر ارواح شده‌است.»

او ضمن به اشتراک‌گذاشتن نموداری از حجم نقدینگی و حجم سفارشات نهنگ‌ها در این رابطه نوشت:« نمودار نشان می‌دهد که نوسانات بسیاری در راه است.»

با این حال، مارتون استدلال کرد که با توجه به سابقه تاریخی بیت‌کوین، ممکن است شاهد صعود این ارز دیجیتال باشیم.

چرا که در تاریخ بیتکوین، ۱۱ بار سود باز، کاهشی مشابه با روند نزولی اخیر را تجربه‌کرده که ۸ مورد از آنها در نهایت منجر به افزایش قیمت بیت کوین شده‌است.

باید اشاره داشت میزان لیکوئیدیتی پوزیشن‌های لانگ و شورت به سطوحی نزدیک به پیامدهای ورشکستگی صرافی FTX در نوامبر 2022 رسیده‌است.

ارزیابی احتمال تثبیت قیمت بیت کوین

آخر هفته آرام برخی از تریدرها را به فکر فرو برده‌است. آنها استدلال می‌کنند که بیت کوین ممکن است بین سطوح محدودی نوسان کند.تحلیلگری با نام کریپنیووو (CrypNuevo) به مخاطبان خود در  X  گفت:« بیت کوین به محدوده نوسانی قبلی خود سقوط کرد. بهترین کار برای هفته آینده این است که به معامله در محدوده imo ادامه دهیم.

وی افزود:

من فکر می‌کنم قیمت روز دوشنبه ریزش کاذبی تا ۲۵٬۷۰۰-۲۵٬۸۰۰ دلار خواهد داشت و سپس باقی هفته را تا ۲۷٬۰۰۰ دلار افزایش بیابد.

کریپتو تونی (Crypto Tony)، تحلیلگر مطرح دیگری نیز  در توییتی نوشت تا زمانی که ۲۶٬۳۰۰ دلار تثبیت نشود، هیچ کاری نمی‌کند و منتظر حرکت بعدی بیت کوین خواهد ماند.

مارتون نیز در توییت دیگری خاطرنشان کرد احتمال تثبیت قیمت، برای بیت کوین وجود دارد.

تحلیلگر دیگری با نام اسکیو (Skew)، ضمن بیان اینکه در تایم فریم‌های هفتگی، هر سه سناریوی صعود، کاهش و تثبیت قیمت وجود دارد اظهار داشت:

در بلندمدت، تثبیت قیمت احتمالا بین ۲۵٬۰۰۰ تا ۳۰٬۰۰۰ دلار برقرار شود.

سخنرانی مورد انتظار رئیس بانک مرکزی آمریکا در جکسون هول

کوبیسی لتر (The Kobeissi Letter) در توییتی ضمن بیان تاریخ انتشار داده‌های اقتصاد کلان نوشت: نوسانات رسما بازگشته است.

اتفاقات کلیدی این هفته:

سه شنبه: داده‌های فروش ‌خانه‌های موجود

چهارشنبه: داده‌های PMI بخش خدمات در ایالات متحده و داده‌های فروش منازل نوساز

پنجشنبه: داده‌های مربوط به سفارش خرید کالای بادوام (منهای وسایل نقلیه) و داده‌های تعداد افراد تازه بیکار شده

جمعه: سخنرانی جروم پاول در جکسون هول

به نظر می‌رسد تحلیلگران بیشتر منتظر اجلاس اقتصادی سالانه جکسون هول (Jackson Hole) در تاریخ ۲۵ آگوست (جمعه ۳ شهریور) هستند که در آن جروم پاول (Jerome Powell)، رییس فدرال رزرو سخنرانی خواهد کرد.

جکسون هول، یک گردهمایی سیاست اقتصادی سالانه است که از سال ۱۹۷۸ توسط بانک فدرال رزرو شهر کانزاس حمایت مالی‌شده و از سال ۱۹۸۱، در جکسون هول ایالت وایومینگ برگزار می‌شود. همه ساله در این گردهمایی به یک موضوع مهم که اقتصاد جهانی با آن روبرو است، پرداخته می‌شود. شرکت‌کنندگان این نشست را بانکداران مرکزی برجسته‌، وزرای دارایی و همچنین اساتید دانشگاهی، فعالان برجسته بازارهای مالی و رسانه‌های خبری از سرتاسر جهان تشکیل می‌دهند.

این رویداد همیشه زیر ذره‌بین بسیاری از مردم جهان است چرا که در آن در مورد تغییرات عمده سیاست‌های جهانی تصمیم‌گیری می‌شود. موضوع اصلی گردهمایی جکسون هول امسال «تغییرات ساختاری در اقتصاد جهانی» است. در حالی که تعدادی از بانک‌های مرکزی و اقتصاددانان در این رویداد سخنرانی خواهند کرد، بازارها عمدتا منتظر سخنرانی جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو، در روز جمعه هستند. به گفته کوبیسی لتر، اجلاس سالانه جکسول هول فدرال رزرو در این هفته، بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

در این اجلاس، علاوه بر جروم پاول، کریستین لاگارد (Christine Lagarde)، رییس بانک مرکزی اروپا نیز سخنرانی خواهد کرد. همانند بازار کریپتو، هر دو شاخص نزدک و S&P 500 نیز در طول هفته کاهش یافتند. با این حال، با توجه به اتفاقات تاریخی، سخنرانی جکسون هول می‌تواند تاثیر مثبتی بر بازارهای پر نوسان بگذارد.

ترس دوباره در بازار ارزهای دیجیتال حاکم شده است

به دنبال کاهش اخیر قیمت بیت کوین، ترس و وحشت دوباره بر بازار ارزهای دیجیتال حاکم شده است. در این هفته شاخص ترس و طمع به پایین‌ترین سطح خود از زمان ورشکستگی سیلیکون ولی بنک در ماه مارس یعنی عدد ۳۸ رسیده‌بود. در زمان نگارش این مقاله شاخص ترس و طمع  عدد ۴۱ را نشان می‌دهد.

با همین حال، تیم تریدینگ استاک مانی لیزردز (Stockmoney Lizards) معتقد است قیمت بیت کوین دوباره بهبود می‌باید. به‌گفته آن‌ها، بیت کوین در گذشته نیز بارها ریزش‌های مشابهی را تجربه کرده و افت قیمت هفته اخیر چیز جدیدی به شمار نمی‌رود.

شما در این مورد چه نظری دارید؟ آیا به نظر شما قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد و یا باز هم باید شاهد روند نزولی آن باشیم؟ لطفا پیشنهادات و نظرات خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.