سو ژو، بنیان‌گذار تری اروز کپیتال، در سنگاپور بازداشت شد

سو ژو، بنیان‌گذار تری اروز کپیتال، در سنگاپور بازداشت شد

طبق گزارش‌ها یکی از بنیان‌گذاران صندوق پوشش ریسک ارزهای دیجیتال تری اروز کپیتال (Three Arrows Capital) یا 3AC، سو ژو، هنگام تلاش برای ترک کشور در سنگاپور دستگیر شده‌است.

ژو در حال فرار از مدیران تصفیه تری اروز کپیتال بوده‌است

یر اساس شواهد موجود، ژو در فرودگاه چانگی هنگام تلاش برای سفر به خارج از سنگاپور به دنبال حکم توقیفی که دادگاه این کشور علیه او صادر کرده‌بود، دستگیر شد. حکم توقیف برای‌فرستادن شخصی به زندان به دلیل اهانت به دادگاه استفاده می‌شود. گفته‌می‌شود ژو “از دستور دادگاه پیروی نکرده‌است.”

از زمان ورشکستگی تری اروز کپیتال، بنیان‌گذاران آن، سو ژو و کایل دیویس از دست مدیران تصفیه در حال فرار بوده‌اند. اگرچه در رسانه‌های اجتماعی بسیار فعال هستند. مدیر تصفیه شخصی است که دارای اختیار قانونی برای فروش دارایی‌های شرکت قبل از بسته‌شدن کامل شرکت به منظور تولید وجه نقد به دلایل مختلف از جمله بازپرداخت بدهی است. به عبارت دیگر مدیر تصفیه کسی است که بعد از انحلال شرکت وظیفه دارد تا به امور مالی شرکت رسیدگی کند.

حکم توقیف صادرشده در سنگاپور ژو را به چهار ماه حبس محکوم کرد. همچنین حکم مشابهی علیه دیویس صادر شده‌است.

مدیران تصفیه اکنون در تلاش برای بازیابی وجوه برای طلبکاران 3AC هستند. این صندوق پوشش ریسک 10 میلیارد دلاری در سال 2022 پس از ورشکستگی ترا (Terra) از بین رفت. تری ارزو کپیتال دارای اهرم بیش از حد در موقعیت‌های خرید در برخی ارزهای دیجیتال بود. و صدها میلیون دلار از این پروتکل وام‌دهی کریپتو وام گرفت.

دادگاه می‌گوید:

«در نتیجه، آقای ژو برای اجرای حکم 4 ماهه خود در زندان نگه‌داشته‌خواهد شد. و در این مدت مدیران تصفیه به دنبال تعامل با او در مورد مسائل مربوط به 3AC با تمرکز بر بازیابی دارایی‌هایی هستند که یا مال 3AC هستند یا با استفاده از وجوه آن به‌دست آمده‌اند. مدیران تصفیه تمام فرصت‌ها را دنبال خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند که آقای ژو به طور کامل از حکم دادگاه صادرشده علیه او برای ارائه اطلاعات و اسناد مربوط به تری اروز کپیتال و مدیر سرمایه‌گذاری سابق آن در طول دوران حبس و پس از آن تبعیت می‌کند و ممکن است برای دادگاه بعدی درخواست کند.»

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.