آیا با خرید ۰.۱ بیت کوین می‌توانیم پولدار ‌شویم؟ر

آیا با خرید ۰.۱ بیت کوین می‌توانیم پولدار ‌شویم؟ 

آیا واقعاً می‌توان با خرید بیت کوین، ‌پول‌دار شد؟ برای کسی که توانایی خرید یک واحد بیت کوین را ندارد، خرید چه مقدار از این ارز دیجیتال برای او سود خواهد داشت؟ این‌ها سوالاتی است که در این نوشتار قصد بررسی آن را داریم.
ایده خرید 1 بیت کوین  چیز جدیدی نیست و بارها در محافل ارزهای دیجیتال مطرح می‌شود. افرادی چهره‌های برجسته‌ای مانند مایکل اس نیز مکررا مردم را به خرید حداقل 0.1 بیت کوین تشویق می‌کنند.

اهمیت داشتن 0.1 بیت‌کوین برای ثروتمند شدن در آینده

زمانی که ارزش این ارز دیجیتال بین 400 تا 1000 دلار بود، در ابتدا، پیشنهاد خرید یک بیت‌کوین کامل مطرح می‌شد. داشتن یک بیت‌کوین کامل یک جهش قابل توجه در زندگی افراد محسوب می‌شود. با این حال، همان افرادی که دارای مقادیر انبوه بیت‌کوین هستند، از 18000 تا 148000، اکنون به دیگران توصیه می کنند که به 0.1 بیت‌کوین رضایت دهند که معادل 10 میلیون ساتوشی است. با اینکه این توصیه طعنه آمیز به نظر می‌رسد اما جالب است که این توصیه چندان بد هم نیست.
در زمان رونق ارزهای دیجیتال بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ سروصدای زیادی در مورد مسافرت در زمان با بیت‌کوین  بالا گرفته‌بود. سودهای زیادی نسیب افرادی شد که یک بیت‌کوین کامل نخریده بودند. هنوز هم پیش‌بین‌هایی در مورد مبلغ سرسام آور این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۵ مطرح می‌شود و باز هم به چنین توصیه‌هایی دامن زده می‌شود.

آنچه در مورد مفهوم داشتن ۰٫۱ بیت‌کوین، جذاب است چیست؟

مفهوم داشتن 0.1 بیت‌کوین از آینده‌ای نشات می گیرد که در آن بیت‌کوین بر تراکنش های جهانی تسلط دارد. در این سناریو، مالکیت 0.01 بیت کوین، معادل 1 میلیون ساتوشی، احتمالا معادل تقریباً 1 میلیون دلار خواهد بود. این پیش‌بینی مبتنی بر ماهیت تورم‌زدایی بیت‌کوین است، جایی که مردم به دلیل افزایش ارزش بیت‌کوین خود را نگه می‌دارند و انتظار دارند قیمت کالاها به طور مداوم بر حسب بیت‌کوین کاهش یابد. بنابراین، داشتن یک میلیون ساتوشی ممکن است آینده مالی فرد را تضمین کند.
آنچه در مورد مفهوم داشتن ۰٫۱ بیت کوین، جذاب است امکان دسترسی افراد عادی به همین مقدار ۰٫۱ بیت کوین است.

جذابیت ایده داشتن ۰٫۱ بیت کوین در چیست؟

جذابیت مفهوم ۰٫۱ بیت کوین در سادگی آن نهفته است: زیرا افراد عادی نیز قادر به خرید این میزان بیت‌کوین می‌باشند. با این حال، این دیدگاه‌ها، صرفا توصیه مالی نیستند، بلکه بیشتر شبیه به فلسفه‌ای است که ریشه در باورِ رسیدنِ قیمت ارزهای دیجیتال، به مقادیر بسیار بالا در دهه آینده دارد. بر اساس ارزش فعلی بیت‌کوین خرید ۰.۱ این ارز دیجیتال (تقریباً ۳۵۰ دلار) یا یک میلیون ساتوشی هدف دور از دسترسی به نظر نمی‌رسد. در می سال ۲۰۲۱، خرید 0.01 واحد بیت کوین 500 دلار هزینه داشت که می‌توانست شما را به زمره 13 درصد فرد ثروتمند در دنیا تبدیل کند.
فلسفه چنین خریدی یعنی فرد باید تنها به مخارج ضروری بسنده کند تا بتواند پس‌انداز خوبی در ارزهای دیجیتال داشته باشد. طبق این توصیه جای تجملات اضافی مانند خرید دستگاه‌های لوکس یا داشتن چندین دست لباس و چندین جفت کفش، تمرکز اصلی بر خرید کسری از بیت کوین است.

میگوهای ارز دیجیتال

جالب است بدانید در دسته بندی هولدرها، در برابر نهنگ‌هایی که بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند، به افرادی که کمتر یک بیت‌کوین در اختیار دارند، میگو گفته می‌شوند. بااین‌حال، این افراد ۱۷ درصد از کل عرضه بیت کوین را در اختیار دارند. در مقایسه با سال ۲۰۲۱ که آخرین بازار صعودی بود، میگوها شاهد افزایش ۳٫۱ درصدی دارایی و نهنگ‌ها، شاهد کاهش ۳٫۴ درصدی دارایی خود بوده‌اند.
پیش بینی‌ها در زمینه افزایش قیمت بیت‌کوین؛ سقف قیمتی این ارز دیجیتال چقدر خواهد بود؟
پیش بینی‌هایی که در زمینه افزایش قیمت بیت کوین وجود دارد. با این حال هیچ سقفی برای آن نمی‌توان در نظرگرفت. بیت کوین ۶۰۰ هزار دلاری تا سال ۲۰۲۸ و ۱۰۰ هزار دلاری تا سال۲۰۳۰ و ۲۰۳۱ از جمله مواردی است که در محافل ارزهای دیجیتال مطرح می‌شود. به‌گفته تحلیلگران، حتی احتمال رسیدن ارزش بیت‌کوین به ۱۰ میلیون دلار هم بین سال‌های ۲۰۳۲ تا ۲۰۴۰ وجود دارد. . پس‌انداز ۰٫۱ بیت‌کوین در سناریویی که ارزش بیت کوین به ۱۰ میلیون دلار برسد، می‌تواند هر فردی را ثروتمند کند.
گفتار پایانی
اگر قصد ورود به دنیای تجارت ارزهای دیجیتال را داشته باشید ایده خرید ۰.۱ بیت‌کوین برای شروع نیز مناسب است. خرید و فروش ارز دیجیتال، کاری پر از ریسک محسوب می‌شود و بازار این دارایی‌ها، همواره در نوسان است. پس هر لحظه احتمال شکست و یا پیروزی برای شما وجود دارد. بهترین توصیه ما این است که فقط با پول‌های کنار گذاشته و نادیده گرفته خود، وارد بازار‌ شوید.
منبع
برچسب‌ها
بیت کوین

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420