لایحه سناتورهای آمریکایی بر ضد برنامه‌های CBDC جو بایدن

لایحه سناتورهای آمریکایی بر ضد برنامه‌های CBDC جو بایدن

پنج سناتور ایالات متحده دست به دست هم داده‌اند تا با طرح‌های دولت بایدن برای صدور “دلار دیجیتال” با امضای قانونی مبنی بر ممنوعیت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مبارزه کنند.

در روز 26 فوریه سناتور تد کروز به همراه سناتورها بیل هاگرتی، ریک اسکات، تد باد و مایک براون لایحه ایالتی ضد CBDC را معرفی کرند. هدف آن‌ها از ارائه این قانون ضد ارز دیجیتال بانک مرکزی، به چالش‌کشیدن فدرال رزرو برای عرضه دلار دیجیتال بود. در واقع این سناتورها نگران‌اند که ارز دیجیتال بانک مرکزی پیشنهادی توسط دولت جو بایدن برای نظارت بر شهروندان، نقض آزادی‌ها و حریم خصوصی مالی آنان برنامه‌ریزی شده باشد.

سناتور کروز از کنگره خواست تا درمورد اینکه فدرال رزرو هیچ اختیاری برای عرضه CBDC ندارد، شفاف‌سازی کند. این لایحه به طور خاص مخالف اختیارات فدرال رزرو «برای ارائه محصولات یا خدمات خاص به طور مستقیم به یک فرد، ممنوعیت استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی برای سیاست های پولی و برای اهداف دیگر» است.

سناتور اسکات و سناتور باد بر لزوم حفاظت از حریم خصوصی مالی شهروندان ایالات متحده تأکید کردند. باد افزود:

« یک CBDC درب‌ها را به روی دولت فدرال برای نظارت و کنترل عادات خرج‌کردن همه آمریکایی‌ها باز می‌کند. با هر گونه فشار برای ایجاد یک CBDC باید مقابله و متوقف شود. و به همین دلیل است که با افتخار به تلاش سناتور کروز برای انجام این کار ملحق می‌شوم.»

گفتنی است سناتور کروز در مورد تشکیل این پرونده، CBDC را به عنوان “پول قابل برنامه ریزی تحت کنترل دولت” توصیف می‌کند. به عقیده او این پول می‌تواند اطلاعات شخصی شهروندان را جمع‌آوری کند و به هر دلیلی وجوه را ردیابی و مسدود کند.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.