قانون‌گذاران در آمریکا به دنبال وضع قانونی برای ممنوعیت دلار دیجیتال هستند

قانون‌گذاران در آمریکا به دنبال وضع قانونی برای ممنوعیت دلار دیجیتال هستند

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده قصد دارد لوایحی را با هدف جلوگیری از عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی یعنی دلار دیجیتال تصویب کند.

یک لایحه استفاده آزمایشی دلار دیجیتال و دیگری عرضه آن توسط فدرال رزرو را ممنوع می‌کند

طبق اعلامیه رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، پاتریک مک‌هنری، کمیته در روز 20 سپتامبر (29 شهریور) دو لایحه در مورد دلار دیجیتال در این کشور را بررسی می‌کند. این بررسی درواقع شامل جلسه‌ای است که در آن قانون‌گذاران درباره جزئیات لوایح بحث می‌کنند. قبل از اینکه قانون به صحن مجلس منتقل شود، این جلسه گامی حیاتی است.

یکی از این لایحه‌ها، قانون پیشگیری از طرح آزمایشی دلار دیجیتال یا H.R. 3712 است که فدرال رزرو را از آغاز برنامه‌های آزمایشی برای تست CBDCها بدون تایید کنگره منع می‌کند.

فدرال رزرو اخیراً هرگونه تصمیم‌گیری در مورد صدور CBDC را رد کرد و ادعا کرد که “عرضه CBDC را فقط با یک قانون مجاز ادامه می‌دهد.” با این حال، فدرال رزرو سانفرانسیسکو در چند ماه گذشته به دنبال پرکردن موقعیت های شغلی برای یک پروژه CBDC بوده‌است. این امر نشان می‌دهد که دلار دیجیتال در این ایالت یک گزینه روی میز باقی مانده‌است.

لایحه دوم مربوط به اصلاحیه قانون فدرال رزرو است. این لایحه شعبه‌های فدرال رزرو را از ارائه محصولات یا خدمات خاص به طور مستقیم به یک فرد منع می‌کند. همچنین ممنوعیت استفاده از CBDC برای سیاست‌های پولی و اهداف دیگر را برای آن‌ها اعمال می‌کند.

قابل ذکر است دلار دیجیتال تاکنون جنجال‌هایی را در ایالات متحده به راه انداخته‌است. همچنین رابرت اف کندی جونیور و ران دیسانتیس، نامزدهای ریاست جمهوری، با استناد به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی مالی، علیه ایجاد یک CBDC در این کشور صحبت کرده‌اند.

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427