بریتانیا لایحه‌ای را برای افزایش سلامت استفاده از فضای متاورس تصویب کرده است

بریتانیا لایحه‌ای را برای افزایش سلامت استفاده از فضای متاورس تصویب کرده است

قانون‌گذاران بریتانیا امروز، سه شنبه، لایحه جدیدی را تصویب کردند که سلامت کل فضای اینترنت را پوشش می‌دهد و در مورد متاورس نیز اعمال می‌شود.

لایحه Online Safety Bill بریتانیا مشمول فضای متاورس هم می‌شود

این لایحه شرکت‌ها را ملزم می‌کند تا احتمال مواجهه کودکان با محتوای مضر در دنیای مجازی را ارزیابی کنند. همچنین اقداماتی برای کاهش چنین خطراتی داشته باشند. این لایحه که آنلاین سیفتی بیل (Online Safety Bill) نام دارد در ماه مارس گذشته معرفی شد. لایحه مورد نظر شامل الزاماتی برای شرکت‌ها برای ارزیابی احتمال مواجهه مشتریان با محتوای غیرقانونی و مواجهه کودکان با محتوایی است که می‌تواند برای آن‌ها مضر باشد.

طبق بیانیه مطبوعاتی دولت بریتانیا، شرکت‌ها همچنین باید راه‌هایی برای کاهش این خطرات بیابند. الزامی که انتظار می‌رود آزادی و سلامت آنلاین را افزایش دهد.

هم‌زمان با آنکه متاورس توسعه می‌یابد، تا حدی به لطف تغییر نام تجاری بزرگ فیسبوک به متا، سیاست گذاران بریتانیا ضروری می‌دانند که لایحه سلامت آنلاین در فضاهای مجازی اعمال شود.

لرد استفن پارکینسون، یکی از اعضای مجلس علیای پارلمان بریتانیا و وزیر وزارت فرهنگ، رسانه و ورزش، درباره این لایحه گفت:

“متاورس در این لایحه گنجانده شده‌است، همانطور که لردهای نجیب می‌دانند، [متاورس] به گونه‌ای طراحی شده‌است که آزاد در به‌کارگیری تکنولوژی و آینده‌نگرانه باشد تا اطمینان حاصل شود که با فناوری‌های نوظهور همگام است.”

باید افزود این لایحه اکنون باید توسط شاه چارلز تأیید شود و بلافاصله لازم الاجرا خواهد شد. مگر اینکه تاریخ دیگری برای آن تعیین شود.

منبع coindesk.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.