پی‌پل قصد دارد بازار NFT خود را راه‌اندازی کند

پی‌پل قصد دارد بازار NFT خود را راه‌اندازی کند

پی‌پل با ثبت یک پتنت برای راه‌اندازی سیستم خرید و انتقال توکن‌های غیر مثلی (NFT)، پیشرفت زیادی در جهت ایجاد اکوسیستم بلاکچین خود داشته‌است.

پی‌پل از طریق یک ارائه‌دهنده خدمات شخص ثالث امکان خریدوفروش NFT ها را فراهم می‌کند

این پتنت که در ماه مارس ثبت شد و در 21 سپتامبر منتشر شد، روشی را برای انجام تراکنش‌ها با NFTها، هم بر روی بلاکچین و هم خارج از آن توصیف می‌کند.

این درخواست ثبت اختراع، که هنوز در حال بررسی است، سیستمی را توصیف می‌کند که در آن کاربران پی‌پل می‌توانند NFT ها را از طریق یک ارائه‌دهنده خدمات شخص ثالث خریداری‌کرده و بفروشند. با اینکه ارائه‌دهنده مذکور هنوز مشخص نشده‌است، اما در متن درخواست به اتریوم اشاره شده‌است.

پی‌پل در نظر دارد از پتانسیل کامل NFTها برای توکنیزه‌سازی استفاده کند. این پتانسیل بسیار فراتر از تنها تبادل کلکسیون‌های الکترونیکی است. این شرکت می‌گوید:

« NFT در این مثال ممکن است هر قطعه منحصربه‌فردی از داده‌های دیجیتال را شامل شود که می‌توان آن را با استفاده از یک دفتر کل غیرمتمرکز بلاکچینی ردیابی کرد. نمونه‌هایی از این دارایی‌ها عبارتند از […] تصاویر و ویدیوهای دیجیتال، موسیقی، کلکسیون‌ها و سایر هنرهای دیجیتال به همراه اسناد اموال شخصی، بلیط رویدادها، اسناد قانونی و سایر موارد واقعی.»

این سیستم را می توان به روش‌های مختلف شخصی‌سازی کرد. به عنوان مثال، می‌تواند خریدهای جزئی را از طریق توزیع توکن‌های حاکمیتی انجام دهد، که پس از آن می‌توان آن‌ها را معامله کرد. علاوه بر این، یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز یا دائو (DAO) «مرتبط با ارائه‌دهنده خدمات ممکن است برای ارتقای نقدینگی NFT از طریق یک پلتفرم اختصاصی استفاده شود». NFTها همچنین می‌توانند از طریق حق امتیاز به کسب درآمد منجر شوند.

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.