کمیسیون بورس آمریکا: شرکت‌های کریپتو به‌زودی با اتهامات بیشتری از سوی ما روبه‌رو می‌شوند

کمیسیون بورس آمریکا: شرکت‌های کریپتو به‌زودی با اتهامات بیشتری از سوی ما روبه‌رو می‌شوند

دیوید هیرش، رئیس بخش ارزهای دیجیتال در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، به صرافی‌های ارز دیجیتال هشدار داد که آن‌ها به زودی با مجازات و اتهامات بیشتری روبرو خواهند شد. چرا که آن‌ها، این شرکت‌ها را ناقض قوانین اوراق بهادار می‌دانند.

SEC: کار ما با صرافی‌ها و پروژه‌های دیفای تمام نشده است

دیوید هیرش با اشاره به اینکه SEC، تعدادی صرافی دیگر را هدف قرارداده که به‌شیوه کوین‌ بیس و بایننس فعالیت می‌کنند، تأکید کرد: «ما به تنظیم شکایت علیه آن‌ها ادامه خواهیم داد.» هیرش افزود: «پروژه‌های دیفای نیز از دید ما دور نخواهند ماند. علاوه بر این، SEC همچنان به حکم پرونده ریپل معترض است.»

کمیسیون بورس آمریکا با اینکه در برخی از پرونده‌های حقوقی خود با شرکت‌های ارز دیجیتال شکست‌خورده، خط و نشان کشید که SEC فقط شرکت‌های بزرگ را هدف قرار نمی‌دهد، بلکه کل صنعت کریپتو را هدف قرار داده‌است. به‌گفته هیرش، دلال‌ها، تریدرها، صرافی‌ها، آژانس‌های تسویه حساب یا هر فرد دیگری که در این حوزه فعال است اما به تعهدات خود عمل نمی‌کند به زودی تحت پیگیری قرار خواهند گرفت. ثبت نبودن شرکت‌ها و یا عدم ارائه اطلاعات کافی از جمله نقض تعهدات می‌باشد که عواقب مجازات و یا شکایت را در پی خواهد داشت.

این رئیس بخش کریپتو خاطرنشان کرد پروژه‌های دیفای نیز از دید SEC دور نخواهند ماند. به‌گفته وی افزودن برچسب دیفای (DeFi) به نحوه فعالیت این شرکت‌ها چیزی نیست که SEC را از ادامه کار خود باز دارد.

اختیارات قانونی SEC برای اقدامات نظارتی خود چندان زیاد نیست. با این حال، دیوید هیرش می‌گوید با وجود محدودیت بودجه و منابعی که در اختیار دارد، تمام تلاش خود را خواهد کرد.

کمیسیون بورس آمریکا پیش از این رویکرد آرام‌تری در مقابل موسساتی مثل شرکت‌های وال استریت داشت. این نهاد معمولا با قبول دریافت جریمه با آن‌ها به توافق می‌رسید. با این حال، شرکت‌های ارز دیجیتال با اتهاماتی مواجه می‌شوند که ممکن است به نابودی آنها منجر شود.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.