استراتژی معاملات اینساید بار چیست؟

استراتژی معاملات اینساید بار چیست؟

در این مقاله به توضیحات جامع استراتژی معاملات اینساید بار می‌پردازیم، اما قبل از آن باید بدانیم پرایس اکشن چیست؟

پرایس اکشن چیست؟

برای موفقیت در بازارهای مالی گوناگون، پیش‌بینی حرکت قیمت‌ یا پرایس اکشن (Price Action) یکی از مهم‌ترین دغدغه فعالان این حوزه بوده است. استراتژی معاملاتی پرایس اکشن یکی از متداول‌ترین روش‌ها در بازارهای مالی است. با دانستن نکات پرایس اکشن و تجزیه‌وتحلیل قیمت دارایی که قصد سرمایه‌گذاری روی آن رادارید می‌توانید در هر بازاری مانند ارز دیجیتال، بازار سهام و حتی فارکس کسب سود کنید.

استفاده از تکنیک پرایس اکشن، باعث می‌شود درک صحیحی از عملکرد بازار به دست آورید. معامله‌گران اطلاعات جامعی از بازار به دست می‌آورند و این اطلاعات به آن‌ها کمک می‌کند تا معاملات خود را با کمترین ضرر انجام دهند. معامله‌گرانی که از استراتژی‌های معاملاتی پرایس اکشن استفاده می‌کنند، به دنبال این هستند که بامطالعه تاریخچه قیمت، نقاط مناسب برای ورود و خروج از بازار را شناسایی کنند.

اینساید بار چیست؟

یکی از الگوهای مهم پرایس اکشن اینسایدبار است. در الگوی اینسایدبار کندل‌ها مهم‌ترین نقاط تشخیص سود و یا زیان یک معامله هستند. در این الگو کندل اینسایدبار در وسط کندل قبلی قرار می‌گیرد؛ یعنی سقف یک کندل اینسایدبار از کندل قبل از خود پایین‌تر و همچنین کف کندل اینسایدبار از کندل قبل از خود بالاتر است. کندل قبلی کندل مادر نامیده می‌شود.

برخی از معامله گران، تعریف دیگری از اینسایدبار دارند. طبق این تعریف سقف و یا کف کندل اینسایدبار اگر با کندل مادر یکی باشد بازهم به‌عنوان اینسایدبار شناخته ‌می‌شود.

الگوهای اینساید بار

کندل‌های اینساید بار، دوره‌ای از نوسان و تعادل در بازار را نشان می‌دهند. اگر اینساید بار در نمودار روزانه، الگویی شبیه به مثلث نشان دهد، باید انتظار یک حرکت مهم قیمتی در بازار داشته باشیم؛ زیرا الگوهای مثلثی نشان‌دهنده استراحت بازار قبل از حرکت بعدی است. بااین‌حال، اگر این کندل‌ها در سطوح کلیدی بازار، مثل سطح حمایت یا سطح مقاومت شکل گیرند، می‌تواند سیگنال بازگشتی قوی را ایجاد کند. نقاط خریدوفروش در اینساید بار با توجه به نقاط بالاترین یا پایین‌ترین قیمت کندل مادر شکل می‌گیرد.

چگونه از کندل‌های اینساید بار در معاملات خود استفاده کنیم؟

معاملات اینساید بار در جهت روند و در جهت متضاد با روند انجام می‌گیرد. در ادامه به هرکدام از آن‌ها می‌پردازیم.

معامله اینساید بار در جهت روند

در این حالت گفته می‌شود که شکست در پرایس اکشن صورت گرفته است. در جهت روند یعنی وقتی یک جهت صعودی و یا نزولی را در چارت مشاه

 

ده نمودید در همین روند هم می‌توانید اینساید بار را شناسایی کنید.

وجود اینساید بار در جهت نزولی یک نوع سیگنال فروش است. بالعکس وجود اینساید بار در جهت صعودی یک سیگنال خرید است. توجه داشته باشید زمانی که روندها (چه صعودی و چه نزولی) قوی باشند، امکان دارد شما بیشتر از یک کندل اینساید بار را مشاهده کنید. وجود کندل اینساید بارهای بیشتر در جهت نزولی، نشانه‌ی کمتر ضرر کردن و در جهت صعودی نشانه‌ی سود بیش‌تر است.

معامله اینساید بار در جهت متضاد با روند

این الگو معمولاً در سطح‌های حمایتی یا مقاومتی شکل می‌گیرد. این حالت، نشان‌دهنده‌ی یک الگوی برگشتی در پرایس اکشن است. برای مثال، قیمت برای آزمایش یک سطح حمایت کلیدی پایین می‌آید، یک اینساید بار در آن سطح حمایت شکل می‌گیرد. بر این اساس، انتظار بازگشت قیمتی قوی خواهیم داشت.

نکات مهم

به‌عنوان یک معامله‌گر مبتدی، یادگیری نحوه معامله در اینساید بارها در جهت روند نمودار روزانه آسان‌تر است. اینساید بارها در سطوح کلیدی کمی پیچیده‌تر هستند و مهارت در آن‌ها به زمان و تجربه بیشتری نیاز دارند. برای شروع کسب مهارت در اینسایدبار بهتر است که در کف یا سقف شمع مادر سفارش خرید یا فروشتان را قرار دهید. هم‌چنین بهتر است برای خود یک حد ضرری مشخص کنید. این حد ضرر در کف یا سقف کندل مادر قرار می‌گیرد.

جمع‌بندی

پرایس اکشن به شما کمک می‌کند تا با آنالیز دقیق، بهترین زمان برای ورود و خروج از یک معامله را تعیین کنید تا سود خود را چند برابر کنید. هر زمان که کندل دوم در داخل بدنه‌ی کندل مادر نوسان داشته باشد، الگوی اینسایدبار تشکیل می‌شود. معامله‌گران با بررسی این الگو متوجه می‌شوند که احتمال تغییر روند در قیمت‌ها و حتی شکست روند فعلی بسیار زیاد است.

منبع priceaction

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

ریپل چیست؟
ریپل چیست؟
ریپل یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال با سرعت تراکنش بالا و هزینه انتقال بسیار است.…
فهرست