رئیس مرکز اطلاعات مالی کشور می‌گوید ارزهای دیجیتال قانونی نیستند

رئیس مرکز اطلاعات مالی کشور می‌گوید ارزهای دیجیتال قانونی نیستند

رئیس مرکز اطلاعات مالی کشور در خصوص فعالیت افراد در حوزه ارزهای دیجیتال می‌گوید در کشور ما هنوز ارز دیجیتال فاقد مجوز است و قانونی نیست.

هادی خانی، رئیس مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پول‌شویی کشور با بیان اینکه هر تراکنش مالی و اقتصادی در کشور رصد می‌شود؛ اظهار داشت:

«اگر مشخص شود که مشکوک به پول‌شویی و جرائم پول‌شویی است، قطعاً با آن برخورد خواهد شد.»

خانی پیش از این نیز در خصوص رصد جریانات مالی گفته بود که برای اولین بار، بانک اطلاعاتی اشخاص مظنون به پولشویی ایجاد شد. برهمین اساس 1300 شخص مظنون به پولشویی تحت ممنوعیت قرار گرفتند. همچنین بالغ به 10 هزار شخص حقیقی و حقوقی فاقد پرونده مالیاتی در مرکز اطلاعات مالی شناسایی شدند. وی تاکید کرده بود که بیش از 30 پروژه رصد جریانات مالی در حوزه ارز، قاچاق، حوزه ارزهای دیجیتال و صندوق‌های قرض‌الحسنه فاقد مجوز در دستور کار است.

رئیس مرکز اطلاعات مالی کشور همچنین در خصوص فعالیت افراد در حوزه ارزهای دیجیتال نیز گفت که در کشور ما هنوز کریپتو فاقد مجوز است. از این رو از نظر وی ارزهای دیجیتال غیرقانونی هستند. بنابراین هر اقدام اقتصادی که مجوز قانونی در چارچوب قوانین و مقررات کشور نداشته‌باشد، به عنوان یک فعالیت با زمینه پولشویی به آن نگاه می‌شود.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.