فدرال رزرو بررسی CBDC را به عنوان یکی از 7 "وظیفه اصلی" خود اعلام کرد

فدرال رزرو بررسی CBDC را به عنوان یکی از 7 “وظیفه اصلی” خود اعلام کرد

به‌گفته یکی از نمایندگان مجلس ایالات متحده، تام ایمر، ظاهراً ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هنوز هم اولویت اصلی فدرال رزرو است.

ایمر روز پنجشنبه در X، با اشتراک‌گذاری عکس یک برگه که ظاهراً از سوی فدرال رزرو به کنگره آمریکا داده‌شده‌بود، نوشت: «اگر فکر می‌کنید فدرال رزرو به دنبال CBDC نیست، دوباره فکر کنید

در این برگه هفت وظیفه اصلی و کلیدی که فدرال رزرو برای خود تعیین کرده‌است، اعلام شده‌است. در بین این هفت وظیفه کلیدی در زمینه سیستم‌های پرداخت فدرال رزرو، به تسویه حساب خودکار و FedNow اشاره شده‌است. بهتر است بدانید FedNow یک سیستم پرداخت فوری است که امکان تراکنش‌های آنی را بین افراد حقیقی، کسب‌وکارها و موسسات مالی در ایالات متحده فراهم می‌کند.

این دو سیستم پرداخت الکترونیکی می‌توانند از جاه‌طلبی فدرال رزرو برای دیجیتالی‌کردن دلار آمریکا حمایت کنند. اما علاوه بر تسویه حساب خودکار و FedNow، چیزی که بیش از همه به دیجیتالی‌شدن و جمع‌آوری داده‌های تراکنش کاربران کمک می‌کند یک CBDC است. همانطور که گفتیم ارز دیجیتال بانک مرکزی در لیست فدرال رزرو برای بررسی حضور داشت.

این در حالی است که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، تنها یک هفته قبل در جلسه استماع کمیته بانکداری، مسکن و امور شهری سنا تاکید کرد که ایالات متحده به تصویب یک CBDC “به هیچ وجه نزدیک نیست”. سندی که به تازگی منتشر شده‌است در تضاد کامل با نظرات پاول نیست، اما تأیید می‌کند که فدرال رزرو CBDCها را کنار نگذاشته‌است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.