فرمانده انتظامی استان تهران از دستگیری یک کلاهبردار ارزهای دیجیتال در شهریار خبر داد

فرمانده انتظامی استان تهران از دستگیری یک کلاهبردار ارزهای دیجیتال در شهریار خبر داد

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از دستگیری متهم به کلاهبرداری در زمینه ارز دیجیتال در شهریار خبر داد. او گفت: وی متهم به کلاهبرداری ۳۰۰ میلیارد ریالی است و تاکنون ۳۰ شاکی دارد.

کلاهبرداری بزرگ ارز دیجیتال در پایتخت: سرقت ۳۰۰ میلیارد ریال از ۳۰ شاکی

سردار کیومرث عزیزی گفت:« در پی وصول پرونده‌های کلاهبرداری در پوشش شرکتی با فعالیت در زمینه ساخت و ساز و سرمایه گذاری در بازارهای ارز دیجیتال موضوع در دستور کار قرار گرفت.»

فرمانده انتظامی افزود:« با بررسی‌های صورت‌گرفته و اخذ اظهارات از شکات مشخص شد فردی معمولی خود را به عنوان مدیرعامل شرکت معرفی کرده‌است. او  سپس با شگرد واگذاری سود، سوژه‌های خود را از طریق تبلیغات انتخاب  و اقدام به کلاهبرداری کرده‌است.»

عزیزی گفت: با  آغاز تحقیقات پلیس، هویت متهم و محل سکونت و تردد وی در شهریار مورد شناسایی قرار گرفت. با بررسی بانک‌های اطلاعاتی و اخذ اظهارت شکات، در نهایت مخفیگاه وی در شهریار شناسایی و پس از هماهنگی‌های قضائی، مأموران پلیس آگاهی در عملیاتی غافلگیرانه متهم و کلاهبردار فراری را دستگیر کردند.

وی گفت: متهم در تحقیقات پلیس اعتراف کرد که در سال ۱۳۹۹ کافی نتی در شهرک «شاهد» شهریار داشته و با سیستم ارزهای دیجیتال آشنا بوده‌است. او حدود هفت ماه از شهریور ماه سال ۱۴۰۰ در زیر مجموعه یک شرکت خارجی فعالیت‌داشته است. سپس متوجه کلاهبرداری آن‌ها‌شده و پس از قطع ارتباط با آن‌ها با صرافی‌های خارجی آشناشده‌است. او با تبدیل پول به ارز دیجیتال و انتقال آن‌ها به حساب‌های بانکی و حساب کاربری خود اقدام به خرید و فروش رمز ارز می‌کرده‌است. به‌‌‌گفته وی معاملات متهم با ضررهای جبران ناپذیر روبرو شده و سپس با اهالی شهرک محل زندگی خود، قراردادهای مالی مبنی بر سودآوری از طریق بازارهای ارز دیجیتال منعقد کرده و در این خصوص مبالغی از آنها دریافت می کرده است.

منبع 

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.