استرالیا ارائه‌دهنده خدمات صرافی کراکن در این کشور را به دادگاه کشانده است

استرالیا ارائه‌دهنده خدمات صرافی کراکن در این کشور را به دادگاه کشانده است

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) دادرسی مدنی را علیه بیت ترید (Bit Trade)، ارائه‌دهنده خدمات صرافی ارز دیجیتال کراکن در استرالیا، آغاز کرده‌است. این شکایت به دلیل عدم رعایت تعهدات طراحی و توزیع برای یکی از محصولات تجاری بیت ترید بوده‌است.

بیت ترید بازار هدف خود را تعیین نکرده‌است

بر اساس بیانیه 21 سپتامبر از سوی ASIC، این رگولاتور مالی استرالیا ادعا کرد که بیت ترید قبل از ارائه محصول مارجین خود به مشتریان استرالیایی نتوانسته بازار هدفش را تعیین کند.

تعهدات طراحی و توزیع، جزء الزامات قانونی برای شرکت‌هایی است که محصولات مالی در استرالیا ارائه می‌دهند. تعهدات، الزامات خاصی را برای شرکت ها تعیین می‌کند تا محصولاتی مالی را طراحی کنند که نیازهای از پیش تعیین‌شده مشتریان را برآورده کند. و سپس آن‌ها را از طریق یک برنامه هدفمند توزیع کند. کمیسیون اوراق بهادار استرالیا ادعا کرد که از زمان معرفی تعهدات طراحی و توزیع در اکتبر 2021، حداقل 1160 مشتری استرالیایی از محصول معاملات مارجین بیت ترید استفاده کرده‌اند. همچنین در مجموع حدود 8.35 میلیون دلار (12.95 میلیون دلار استرالیا) ضرر کرده اند.

این کمیسیون می‌گوید در ژوئن 2022 بیت ترید را از عدم رعایت تعهدات خود مطلع کرده‌است. با این حال، این پلتفرم به ارائه محصول بدون انجام تصمیمات مربوطه ادامه داد.

جاناتون میلر، مدیرعامل عملیات کراکن در استرالیا، به کوین تلگراف گفته‌است حرکت ASIC برای آن‌ها غافلگیرکننده بود. زیرا او معتقد بود این محصول با قوانین این کشور مطابقت دارد. میلر گفت: «ما در تلاش بوده‌ایم تا در این زمینه با ASIC تعامل سازنده داشته باشیم. تا اطمینان حاصل کنیم که ارائه محصولمان، به عنوان یک صرافی ارز دیجیتال ثبت‌شده در AUSTRAC، قانونی است.»

محصول معاملات مارجین بیت ترید سرویسی است که به مشتریان اجازه می‌دهد تا پنج برابر ارزش دارایی‌هایی که به عنوان وثیقه استفاده می‌کنند، سود معامله دریافت کنند.

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.