دعوت کوینکس از هکرها برای مذاکره، وعده پاداش در صورت بازگردانی وجوه سرقتی

دعوت کوینکس از هکرها برای مذاکره، وعده پاداش در صورت بازگردانی وجوه سرقتی

صرافی ارز دیجیتال کوینکس (CoinEx)، که اخیراً دچار نقض امنیتی شده‌است، از هکرها خواسته است تا با آن‌ها وارد مذاکره شود. هکرها در صورت برگرداندن وجوه مسروقه نه تنها تحت پیگرد قانونی قرار نمی‌گیرند بلکه پاداش هکر کلاه سفید را نیز دریافت خواهند کرد.

لازاروس گروپ کره شمالی به عنوان هکرهای کوینکس شناسایی شدند

این صرافی ارز دیجیتال در بیانیه اخیر خود بیان داشت که این حمله هکری درواقع یک درس برای تیم امنیتی بوده‌است و باعث شد نقظه ضعف این پلتفرم شناسایی شود. در این بیانیه کوینکس خواستار گفتگو و مذاکره با هکرها شد و خاطر نشان کرد که دارایی‌های دیجیتال مسروقه اموال کاربرانی است که به این صرافی اعتماد کرده بودند. کوینکس اظهار داشت:

“ما امیدواریم که هکرها تاثیر این رویداد را بر هر یک از کاربران درک کنند. ما صمیمانه از آن‌ها دعوت می‌کنیم تا با ما همکاری کنند و این مشکل را به شیوه‌ای معقول‌تر و بهتر حل کنیم.”

کوینکس همزمان با این درخواست، متعهد به بهبود زیرساخت‌های امنیتی خود نیز شده‌است. این شرکت همچنین از هکرها دعوت کرد تا با این شرکت برای ارتقای سیستم امنیتی آن در آینده همکاری کنند. گفتنی است این صرافی در تاریخ ۱۲ سپتامبر مورد حمله هکری قرار گرفت و حدود ۵۵ میلیون دلار از کیف پول‌های آنلاین آن به سرقت رفت. به دنبال این حمله، کوینکس واریز و برداشت از این پلتفرم را متوقف کرد. در همین حال، کاراگاه معروف ارزهای دیجیتال زک اکس‌بی‌تی (ZachXBT) لازاروس گروپ کره شمالی را به عنوان عوامل این حمله شناسایی کرد.

احتمالا ۷۰ میلیون دلار از کوینکس به سرقت رفته است

کوینکس اعلام کرد هنوز محاسبه میزان خسارت به پایان نرسیده، با این حال تخمین زده می‌شود حدود ۷۰ میلیون دلار، از این پلتفرم به سرقت رفته‌است. با این حال، کوینکس تاکید کرد این رقم تنها درصد کمی از کل دارایی‌های این صرافی را تشکیل می‌دهد.

این صرافی زمان ازسرگیری فعالیت خود را هنوز اعلام نکرده است. با این حال، خاطرنشان کرد پس از بررسی‌های امنیتی، فرآیند برداشت دارایی‌ها را در فازهای مختلفی آغاز خواهد کرد. کوینکس اعلام کرد در حال تکمیل بروزرسانی کیف پول‌های خود طی هفته آینده است و وعده داد ۱۰۰٪ خسارت کاربران متضرر را پرداخت خواهد کرد.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.