قطع سرویس‌های صرافی کوین بیس در پی رشد قیمت روز گذشته بیت کوین

قطع سرویس‌های صرافی کوین بیس در پی رشد قیمت روز گذشته بیت کوین

روز گذشته 28 فوریه، در حالی که قیمت بیت کوین در مدت زمان بسیار کوتاهی به سطح 64000 دلار رسید، کوین بیس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال ایالات متحده، با اختلال قابل توجهی در خدمات خود مواجه شد که بر عملکرد سایت و تراکنش‌های کاربران تأثیر گذاشت.

علت این اتفاق به افزایش حجم ترافیک در وب‌سایت کوین بیس در پی رشد چشمگیر قیمت بیت کوین نسبت داده‌شد

با این حال اولین گزارش‌های بروز مشکل مربوط به اوایل روز گذشته می‌شود. برخی از کاربران شاهد موجودی صفر در حساب‌های خود بودند و با خطاهایی در خرید یا فروش ارزهای دیجیتال مختلف مواجه می‌شدند. البته رالی قیمتی بیت کوین از همان موقع آغاز شده‌بود. کوین بیس در ادامه به کاربران خود اطمینان خاطر داد که امکان ترید در این پلتفرم در دست بررسی است و کاملاٌ روان خواهد شد. با این حال، به دلیل افزایش ترافیک، مشکلاتی از جمله خطا در ورود، ارسال، دریافت و برخی روش‌های پرداخت همچنان ادامه داشت. این شرکت اما ایمنی وجوه کاربران را تضمین کرد.

صرافی کوین بیس در آخر، شب گذشته اعلام کرد که تمام خدمات در Coinbase.com بازیابی شده‌است. اگرچه تعداد بسیار کمی از مشتریان ممکن است هنوز یک موجودی نادرست در حساب خود ببینند اما به طور کلی اختلال در سرویس پایان یافته‌است. در پاسخ به این حادثه، برایان آرمسترانگ مدیرعامل کوین بیس در پلتفرم X شروع به رسیدگی به وضعیت و برقراری ارتباط مستقیم با پایگاه کاربران کرد. آرمسترانگ افزایش شدید ترافیک در این پلتفرم را تایید و بابت مشکلاتی که کاربران با آن مواجه شدند عذرخواهی کرد. او اطمینان داد که تیم او به طور فعال برای رفع مشکلات تلاش می‌کند.

در ادامه او افزود این پلتفرم برای افزایش 10 برابری حجم ترافیک، مدل‌سازی و بارگذاری شده‌است. اما در واقعیت ترافیک کاربران از این رقم فراتر رفته‌است. این اختلال در سرویس نمایانگر چالش‌های پیش روی صرافی‌های ارز دیجیتال در مدیریت افزایش غیرمنتظره ترافیک کاربران و حفظ زیرساخت قوی و مقیاس‌پذیر است که می‌بایستی در این زمینه خود را تقویت کنند.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.