بیت کوین به 63 هزار دلار رسید؛ ورود این ارز دیجیتال به جمع ده دارایی برتر جهان

بیت کوین به 63 هزار دلار رسید؛ ورود این ارز دیجیتال به جمع ده دارایی برتر جهان

بیت کوین، ارز دیجیتالی که تنها کمتر از دو دهه پیش ایجاد شد و مورد تمسخر بسیاری قرار گرفت، بار دیگر به فهرست 10 دارایی برتر از نظر ارزش بازار، دست یافت. این اتفاق با عبور قیمت هر واحد بیت کوین به بیش از 63000 دلار رخ داد.

ارزش بازار بیت کوین تا نقره فاصله چندانی ندارد

بیت کوین با جدیدترین رالی قیمتی خود، به یک دارایی تریلیون دلاری تبدیل‌شده است. این ارز دیجیتال حتی از شرکت برکشایر هاتاوی متعلق به وارن بافت هم پیشی گرفته‌است. همچنین غول‌هایی همچون تسلا، ویزا و بانک جی‌پی‌مورگان را از نظر ارزش کل پشت سر گذاشته است.

به جرات می‌توان گفت که روزهای تاریک بیت کوین در سال 2022 و اوایل سال 2023 را پشت سرگذاشته‌ایم. قیمت این ارز دیجیتال در پی سقوط‌ صنعت کریپتو و ورشکستگی‌های متعدد و نیز رویدادهای اقتصاد کلان مانند جنگ‌ها، افزایش نرخ بهره و تورم به زیر 20000 دلار کاهش یافته‌بود. با این حال، در اواسط سال 2023 زمانی که بلک راک برای راه اندازی یک ETF بیت کوین درخواست داد، همه چیز شروع به تغییر کرد.

بسیاری از غول‌های مالی از این حرکت تقلید کردند. چرا که چنین محصولاتی قرار بود دیر یا زود عرضه شوند و حضورشان از دید بسیاری قطعی بود. تایید ETFها در اوایل سال 2024 اتفاق افتاد. اما بیت کوین پیش از آن نیز به دلیل هیاهو و هیجان ناشی از عرضه آن‌ها از 40000 دلار گذشته بود.

پس از یک اصلاح کوتاه اما سنگین، بیت کوین بار دیگر شروع به بازیابی ارزش خود، به خصوص در اواخر ژانویه و فوریه کرد. بالاخره طی چند هفته گذشته اوضاع برای بیت کوین مساعد شد و توانست از 44000 دلار در 7 فوریه به بیش از 63000 دلار در اوایل امروز افزایش یابد. به این ترتیب، این ارز دیجیتال بالاترین قیمت خود را از نوامبر 2021 به دست آورد و ارزش بازار آن اکنون به 1.225 تریلیون دلار افزایش یافته‌است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.