روز پیتزای بیت کوین مبارک! بررسی این ارز دیجیتال از 2010 تا 2023

روز پیتزای بیت کوین مبارک! بررسی این ارز دیجیتال از 2010 تا 2023

هر ساله در تاریخ 22 می، جامعه کریپتو بزرگداشت یک رویداد مهم در تاریخ بیت کوین را برگزار می‌کنند. در چنین روزی، یک نفر اولین تراکنش این ارز دیجیتال را با پرداخت ده‌هزار واحد بیت کوین انجام داد و دو عدد پیتزا خرید‌!

پرداخت ۱۰,۰۰۰ بیت‌کوین برای یک پیتزا به ارزش ۴۱ دلار

این روز درواقع نوعی بزرگداشت برای اولین تراکنش پادشاه ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. در تاریخ 22 می سال 2010، یعنی زمانی که ارزش بیت کوین بسیار کم بود، برنامه‌نویسی به نام لازلو هانیچ (Laszlo Hanyecz)، با استفاده از این ارزدیجیتال دو عدد پیتزا به قیمت ده‌ هزار بیت کوین خرید. قیمت هر بیت‌کوین در آن زمان چیزی در حدود ۰.۰۰۴ دلار بوده است و او ۱۰,۰۰۰ بیت‌کوین را برای خرید یک پیتزا به ارزش ۴۱ دلار پرداخت کرد.

از آن زمان تاکنون، قیمت این ارزدیجیتال نوسانات شدیدی را تجربه کرده‌است. طبق داده‌های وب‌سایت کوین گِکو، پس از این اقدام لازلو هانیچ، قیمت بیت کوین به تدریج افزایش یافت و در تاریخ 22 می سال 2021 به 37340 دلار رسید.

با این حال، در دو سال‌ اخیر، قیمت بیت کوین روندی نزولی داشته است. در سال 2022 قیمت این ارز دیجیتال 29,492 دلار بوده و اکنون به 26,774 دلار رسیده‌است. در سال 2023 نیز، این ارز دیجیتال با قیمت 26774 دلار معامله می‌شود. اگر هانیچ بیت کوین‌های خود را نگه می‌داشت، اکنون 267.74 میلیون دلار سرمایه داشت.

این اتفاق، ماهیت غیرقابل پیش‌بینی ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد. بیت کوین‌های به ظاهر بی‌اهمیتی که هانیچ در آن زمان پرداخت کرده‌بود اکنون به رویایی دست نیافتنی تبدیل شده و این به خودی خود، شاهدی بر چشم انداز مالی ارزهای دیجیتال در سال‌های آینده است.

 

منبع u.today

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420