حجم معاملات بایننس آمریکا در بحبوحه بحران‌های این صرافی کاهش یافته است

حجم معاملات بایننس آمریکا در بحبوحه بحران‌های این صرافی کاهش یافته است

طبق گزارش‌ها، حجم معاملات بایننس آمریکا در ماه سپتامبر به پایین‌ترین حد خود رسیده‌است. گفته‌می‌شود علت این امر چالش‌های نظارتی است که این صرافی اخیرا با آن روبه رو بوده‌است.

مشکلات بایننس آمریکا ادامه دارد

طبق داده‌های وب‌سایت تحلیلی امبردیتا (Amberdata) دو روز پیش، در تاریخ 16 سپتامبر، حجم معاملات بایننس آمریکا به 5.09 میلیون دلار رسید. اما این صرافی کمترین میزان حجم معاملات خود را در تاریخ 9 سپتامبر تجربه کرد یعنی زمانی که میزان فعالیت کاربران تنها به 2.97 میلیون دلار رسیده بود. این کاهش قابل توجه در مقایسه با 17 سپتامبر 2022 یعنی زمانی که حجم معاملات این صرافی حدود 230 میلیون دلار بود بیشتر به چشم می‌خورد.

بایننس آمریکا شعبه هولدینگ بایننس در ایالات متحده است. در تاریخ 5 ژوئن، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) شکایتی علیه هولدینگ اصلی و این صرافی به اتهام کلاهبرداری و فروش اوراق  بهادار ثبت‌نشده و سایر تخلفات تنظیم کرد. به ادعای SEC، بایننس آمریکا هیچگونه مجوز فعالیت قانونی در این کشور ندارد. از زمان شکایت این رگولاتور، شعبه آمریکایی بایننس در راستای همکاری با مقامات قانونی معاملات بیش از 100 جفت ارز را متوقف کرد. این موضوع خود دلیلی برای  کاهش شدید حجم معاملات این صرافی محسوب می‌شود.

کمیسیون بورس آمریکا، شعبه آمریکایی بایننس را به عدم همکاری در تحقیقات متهم کرد

آشفتگی بایننس آمریکا با چالش‌های داخلی نیز همراه شده‌است. برایان شرودر، مدیرعامل این شرکت هفته گذشته مانند سایر مدیران کلیدی این صرافی از سمت خود استعفا داد. پس از استعفای شرودر، کریشنا جووادی، مشاور حقوقی و سیدنی ماجلیا، مشاور ارشد ریسک مالی نیز استعفای خود را اعلام کردند. بر اساس گمانه‌زنی‌ها، ظاهراً این استعفاها به دلیل تحقیقات وزارت دادگستری ایالات متحده در مورد هولدینگ بایننس، مدیرعامل آن چانگ پنگ ژائو و بایننس آمریکا بوده است.

چالش‌های پیشین حل‌نشده دو روز پیش مشکل جدیدی برای شعبه آمریکایی بایننس پیش آمد. کمیسیون بورس آمریکا، کار را به دادگاه کشاند و شعبه آمریکایی بایننس را به عدم همکاری در تحقیقات متهم کرد. تحقیقات در این خصوص همچنان ادامه دارد. با این حال چانگ پنگ ژائو مدعی است کمیسیون بورس آمریکا نتوانسته‌است برای اتهامات خود مدرک معتبری پیدا کند. از این رو وی از کاربران خود خواست به اخبار منفی پیرامون بایننس اهمیت ندهند و مانند گذشته از صنعت کریپتو حمایت کنند.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.