دادگاه فرار مالیاتی بایننس در نیجریه به 17 می منتقل شد

دادگاه فرار مالیاتی بایننس در نیجریه به 17 می منتقل شد

محاکمه فرار مالیاتی در نیجریه برای صرافی ارز دیجیتال بایننس و دو تن از مدیران آن، به 17 می (28 اردیبهشت) موکول شد. تاخیر مورد نظر به این دلیل رخ داد که هنوز به طور رسمی اتهامات این صرافی به آن‌ها اعلام نشده‌بود.

مدیران بایننس در نیجریه، تیگران گامبریان، یک شهروند آمریکایی 39 ساله است که به عنوان رئیس انطباق با جرایم مالی خدمت می‌کند. فرد دیگر ندیم آنجاروالا، مدیر بریتانیایی-کنیایی 37 ساله این صرافی است. این دو نفر در 28 فوریه در نیجریه دستگیر شدند و به چهار فقره فرار مالیاتی متهم شدند.

به گزارش خبرگزاری محلی بیزینس‌دیلی، سرویس درآمد داخلی فدرال نیجریه (FIRS) برای بایننس اتهامات فرار مالیاتی‌اش را شرح نکرده‌است. یکی از وکلای FIRS استدلال می‌کند با توجه به اینکه بایننس و مدیران آن با هم متهم بودند، گامبریان باید به عنوان متهم اصلی، نماینده بایننس باشد.

این دستگیری پس از آن صورت گرفت که دولت فدرال کانال‌های ارز دیجیتال را به عنوان بخشی از کمپینی برای مهار سفته‌بازی ارز (نایرا) در این کشور ممنوع کرد. دادگاه حکم کرد تا بایننس به دولت نیجریه اجازه دهد به داده‌ها و جزئیات حساب معامله‌گران نیجریه‌ای که از این پلتفرم استفاده می‌کنند، دسترسی داشته باشد.

این اتهامات شامل عدم ثبت نام بایننس در خدمات فدرال درآمد داخلی نیجریه (FIRS) برای حواله مالیاتی است. گامبریان روز جمعه در دادگاه ابوجا حضور داشت، اما به دادخواهی نرسید. با این حال، آنجروالا حضور نداشت زیرا با فرار از بازداشت، کشور را در مارس 2024 ترک کرده‌بود.

جدای از محاکمه فرار مالیاتی، بایننس و مدیران آن با اتهام پول‌شویی بیش از 35 میلیون دلار توسط آژانس ضد اختلاس نیجریه، کمیسیون جرایم اقتصادی و مالی (EFCC) روبرو هستند. دادگاه مربوط به این موضوع قرار است در 2 می از سر گرفته‌شود.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.