نیجریه به دنبال استرداد مدیر فراری بایننس از کنیا است

ندیم آرجاروالا، یکی از مدیران اجرایی بایننس در نیجریه، پس از آنکه توانست از بازداشت فرار کند به کنیا رفته و مخفی شده‌است. اکنون مقامات این کشور در حال انجام اقداماتی برای استرداد او به نیجریه هستند.

مدیر بایننس نیجریه پس از ورود به کنیا مخفی شده‌است

بر اساس گزارشی از رسانه محلی پانچ، منابعی از دفتر ریاست جمهوری نیجریه فاش کردند که آرجاروالا پس از ورود به کنیا مخفی شده‌است. دولت نیجریه با اینترپل و پلیس کنیا همکاری می کند تا آرجاروالا را به نیجریه بازگرداند تا با اتهامات وارده علیه‌اش روبرو شود.

آنجاروالا در فوریه وارد نیجریه شد. کشوری که ادعا می‌کرد بایننس ارز فیات آن‌ها، یعنی نایرا را دستکاری قیمتی کرده‌است. آرجاروالا در کنار یکی دیگر از مدیران بایننس پس از دیدار با دولت نیجریه بازداشت شد. کمیسیون جرایم اقتصادی و مالی (EFCC) نیجریه تحقیقات را در این خصوص برعهده دارد. این کمیسیون بایننس و دو مدیر آن را با پنج مورد پولشویی مورد انتقاد قرار داد. با این حال، بنا بر گزارش‌ها، آنجاروالا در 22 مارس از بازداشت فرار کرد و توانست سوار یک پرواز از ابوجا، پایتخت نیجریه شود.

بنا بر گزارش‌ها، آنجاروالا با یک خط هوایی خاورمیانه‌ای از ابوجا خارج شد. با این حال، مشخص نیست که او چگونه توانسته‌است سوار این پرواز بین‌المللی شود، زیرا پاسپورت بریتانیایی‌اش که با آن وارد نیجریه شده‌است، همچنان در بازداشت مقامات نیجریه است.

به‌گفته یک مقام اداره مهاجرت، مدیر اجرایی بایننس با گذرنامه کنیایی از نیجریه گریخت و مقامات اکنون در تلاش هستند تا مشخص کنند آنجاروالا چگونه گذرنامه را به دست آورده‌است. زیرا وی در زمان بازداشت هیچ سند هویتی دیگری نداشت.

در حالی که آرجاروالا در خارج از کشور به سر می‌برد، تیگران گامبریان، مدیر بازداشتی دیگر بایننس، به اتهامات وارده اعتراف کرد و همسرش و دیگران خواستار آزادی او پس از چند هفته بازداشت شدند. همسر گمباریان یک پتیشن برای بازگرداندن او به ایالات متحده به راه انداخته‌است که تا کنون 3373 امضا جمع‌آوری کرده‌است. با این حال، پرونده گامبریان تا 19 آوریل به عقب موکول شده‌است.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.