جریمه 4.3 میلیارد دلاری بایننس با رأی دادگاه تأیید شد

جریمه 4.3 میلیارد دلاری بایننس با رأی دادگاه تأیید شد

شرکت بایننس هولدینگز، یکی از بزرگترین جریمه های شرکتی در تاریخ ایالات متحده را متحمل شده‌است. این صرافی با رأی یک قاضی در روز جمعه ملزم به پرداخت 4.3 میلیارد دلار جریمه خواهد بود.

قاضی ریچارد جونز در جلسه استماع روز جمعه در سیاتل، برای حل و فصل پرونده اعمال مجرمانه بایننس، مبلغ 4.3 میلیارد دلار جریمه را تایید کرد. این رقم شامل یک جریمه کیفری ۱.۸ میلیارد دلاری و یک جریمه ۲.۵ میلیارد دلاری برای کوتاهی در انجام اقدامات لازم ضد پول‌شویی برای ارائه خدمات این شرکت است.

دادستان ها خاطرنشان کردند که فقدان یک چارچوب موثر ضد پولشویی (AML) توسط بایننس باعث سوءاستفاده از خدمات آن برای فعالیت‌های غیرقانونی شده‌است. این فعالیت‌ها شامل پول‌شویی از طریق خدمات میکسرهای ارز دیجیتال، باج افزار، معاملات دارک نت و سایر کلاهبرداری‌ها می‌باشد.

یکی از سخنگویان بایننس در بیانیه‌ای که برای دبلاک ارسال شده‌است، گفت:

«بایننس مسئولیت اقدامات گذشته شرکت را می‌پذیرد و در حال حاضر پیشرفت قابل توجهی در برداشتن گام‌های مورد نیاز طبق شرایط این توافق نامه داشته‌است.»

پیش از این بایننس با پرداخت جریمه بی‌سابقه 4.3 میلیارد دلاری، انتصاب یک مدیرعامل جدید و ایجاد یک ناظر خارجی تا سه سال موافقت کرده‌بود. به‌گفته وزارت دادگستری ایالات متحده، این میزان جریمه مالی برای یک کسب‌وکار مرتبط باخدمات پولی تاکنون سابقه نداشته‌است و منعکس‌کننده شدت تخلفات بایننس است. گفتنی است مدیرعامل سابق این صرافی، چانگ پنگ ژائو موظف شده است تمامی پاسپورت‌های خود را قبل از صدور حکمش به دادستانی تحویل دهد.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.