دادستان‌های آمریکایی از چانگ پنگ ژائو می‌خواهند که تمام گذرنامه‌های خود را قبل از صدور حکم تحویل دهد

دادستان‌های آمریکایی از چانگ پنگ ژائو می‌خواهند که تمام گذرنامه‌های خود را قبل از صدور حکم تحویل دهد

دفتر دادستانی ایالات متحده از یک قاضی فدرال درخواست کرده‌است که محدودیت‌های سختگیرانه دیگری برای مدیر عامل سابق بایننس، چانگ پنگ ژائو تصویب کند.

ژائو باید تمامی پاسپورت‌های خود را در اختیار تیم حقوقی قرار دهد

وکیل تسا گورمن از قاضی دادگاه، برایان سوچیدا، درخواست کرد تا شرایط آزادی ژائو با قید وثیقه کاملا مشخص شود. دادستان‌ها از ژائو خواستند تا زمان صدور حکم دادگاه در آمریکا بماند. وی باید برای هر سفری که بیش از ۳ روز طول بکشد اطلاع‌رسانی کند تا دولت بتواند در خصوص آن اقدامات لازم را انجام دهد.

دفتر دادستانی همچنین می‌خواهد که ژائو پاسپورت کانادایی خود و همه پاسپورت‌ها و حتی مدارک سفری فعلی که منقضی‌شده را در اختیار تیم حقوقی قرار دهد. وی همچنین تابعیت کشور امارات متحده عربی را نیز دارد. وی در زمان استعفایش خواهان ملاقات با خانواده‌اش در امارات پیش از صدور حکم‌شده بود اما درخواستش توسط قاضی رد شد.

پیرو این پرونده، “وکیل چانگ پنگ ژائو به صورت مکتوب مخالفت خود را اعلام کرد و گفت تیم حقوقی او ممکن است به دنبال راهی برای خروج مدیر عامل سابق بایننس از کشور ادامه می‌دهند. گفتنی است در نوامبر 2023، ژائو به جرم خود مبنی بر پولشویی در بایننس اعتراف کرد. او اکنون با وثیقه 175 میلیون دلاری آزاد است.

طبق آخرین گزارش‌ها، قاضی فدرال پیشنهاد پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار جریمه توسط صرافی بایننس برای حل‌وفصل پرونده این شرکت را پذیرفته است. تاکنون، این بزرگ‌ترین جریمه اعمال‌شده در تاریخ وزارت دادگستری آمریکا بر یک کسب‌وکار مرتبط با خدمات مالی می‌باشد. باید اشاره داشت پس از خروج ژائو از بایننس، ریچارد تنگ، رئیس سابق بازارهای منطقه‌ای این صرافی، به عنوان مدیرعامل شرکت آغاز به کار کرده است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.