ارزش کل قفل‌شده در بلاکچین بیس از سولانا هم بیشتر شده است

ارزش کل قفل‌شده در بلاکچین بیس از سولانا هم بیشتر شده است

ارزش کل قفل‌شده (TVL) در بلاکچین لایه 2 صرافی کوین بیس، یعنی بیس (Base) در حدود یک ماه و نیم پس از راه‌اندازی در ماه آگوست به 397.32 میلیون دلار رسیده‌است. این رقم اکنون بیس را از نظر ارزش کل قفل‌شده نسبت به شبکه سولانا که 358.96 میلیون دلار TVL دارد قوی‌تر کرده‌است.

بیس ارزش کل قفل‌شده خود را مدیون آئرودروم فایننس و فرند تِک است

یک ماه گذشته برای بیس بسیار مهم بوده‌است، چرا که داده‌های دیفای‌لاما (DeFi Llama) نشان می‌دهد که TVL این شبکه در ماه گذشته 97.21 درصد افزایش یافته‌است. در مقابل، ارزش کل قفل‌شده سولانا در این بازه زمانی 9.64 درصد کاهش یافته‌است.

در این بین دو پروژه که بر روی شبکه بیس ساخته‌شده‌اند بیشترین سهم TVL را در شبکه به خود اختصاص داده‌اند. صرافی غیرمتمرکز آئرودروم فایننس (Aerodrome Finance) با 97.83 میلیون دلار TVL در رتبه اول قرار دارد. در حالی که اپلیکیشن رسانه اجتماعی غیرمتمرکز فرند تِک (Friend.tech) با 36.53 میلیون دلار در رتبه دوم قرار دارد.

آئرودروم در 28 آگوست راه‌اندازی شد و کاربران را قادر می‌سازد تا به ازای کسب توکن‌های AERO، برای استخرهای آن نقدینگی ایجاد کنند. در حالی که در چند روز اول نتوانست مقدار قابل توجهی سپرده جذب کند، TVL  آئرودروم در 31 آگوست با جذب 150 میلیون دلار تنها در یک روز به شدت افزایش یافت. ارزش کل قفل‌شده آن در 2 سپتامبر به 200 میلیون دلار رسید. با این حال به نظر می‌رسد تبلیغات اولیه از آن زمان به بعد کاهش یافته‌است و TVL تقریباً 51 درصد از اوج خود ریزش داشته‌است.

فرند تِک نیز در 11 آگوست راه اندازی شد و به کاربران امکان آن را می‌دهد تا شبکه‌های اجتماعی خود را از طریق خرید و فروش “سهام” توکنیزه کنند. علیرغم اینکه در اواخر آگوست به دلیل کاهش شدید فعالیت کاربران و کارمزدها، این پلتفرم «مرده» اعلام شد، اما در ماه سپتامبر به طرز چشمگیری رشد کرد. طبق داده‌های وب‌سایت دیفای‌لاما ،TVL  فرند تِک در طول ماه گذشته 540 درصد افزایش یافته‌است. که بیشتر آن پس از شروع رشد در 9 سپتامبر و افزایش مجدد حجم معاملات روزانه رخ داد.

منبع

https://cointelegraph.com/news/base-surges-past-solana-total-value-locked

 

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.