آربیتروم دائو، پروپوزال اهدای کمک مالی به توسعه‌دهندگان تورنادو کش را لغو کرد

آربیتروم دائو، پروپوزال اهدای کمک مالی به توسعه‌دهندگان تورنادو کش را لغو کرد

دائو (DAO) یا سازمان خودگردان غیرمتمرکز متعلق به شبکه لایه 2 آربیتروم، پروپوزالی را که به دنبال تأمین هزینه‌های دفاع قانونی از توسعه‌دهندگان میکسر ارزهای دیجیتال تورنادو کش (Tornado Cash) بود، حذف کرده‌است.

مغز متفکر این پروپوزال، یکی از اعضای مهم آربیتروم با نام مستعار DK بود

این پیشنهاد به دنبال تخصیص نزدیک به 1.3 میلیون دلار توکن ARB از کیف پول جامعه برای حمایت از رومان استورم و الکسی پرتسف، توسعه‌دهندگان میکسر تورنادو کش بود. علاوه بر این، این بودجه می‌توانست برای روابط عمومی و تلاش‌های حمایتی به‌منظور ترویج فناوری‌های حفظ حریم خصوصی استفاده شود.

مغز متفکر این پروپوزال آربیتروم، یکی از اعضای مهم این دائو با نام مستعار DK بود. او این پیشنهاد را در 7 مارس ارائه کرد و خواستار “دفاع قانونی قوی” برای توسعه‌دهندگان تورنادو کش شد. به‌گفته سخنگوی آربیتروم، این پیشنهاد بعداً به درخواست خود DK حذف شد. علت این تغییر نگرش هنوز مشخص نیست و کوین تلگراف هنوز پاسخ مشخصی از سوی DK دریافت نکرده‌است.

گفتنی است آنطور که اتهامات علیه تورنادو کش و بنیانگذاران آن نشان می‌دهد، این پلتفرم در پولشویی بیش از یک میلیارد دلار وجوه غیرقانونی مؤثر بوده‌است. از جمله این وجوه می‌توان به پول‌های مرتبط با سازمان هکری لازاروس گروپ (Lazarus Group) اشاره کرد. ایالات متحده توسعه‌دهندگان این میکسر را به پولشویی، نقض تحریم‌ها و اداره یک کسب‌وکارانتقال پول بدون مجوز متهم کرده‌است.

پرتسف در آگوست 2022 در هلند دستگیر شد. در حالی که استورم توسط دفتر تحقیقات فدرال در آگوست 2023 دستگیر شد. رومن سمنوف، سومین بنیانگذار تورنادو کش، همچنان آزاد است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.