ترکیه اقدامات نظارتی خود را در قبال ارزهای دیجیتال اجرایی می‌کند

وزارت خزانه داری و دارایی جمهوری ترکیه مقررات مالیاتی و مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را اعمال می‌کند.

به گزارش بخش ترکی سی‌ان‌ان، طبق ابلاغیه‌ای که امروز منتشر شده، وزارت خزانه‌داری و دارایی ترکیه از این پس مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را اعمال می‌کند. این برنامه نظارتی بخشی از تلاش ترکیه برای مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی توصیف شده است.

ابلاغیۀ وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه در مورد سازمانهای مختلفی از جمله بانک‌ها، تیم‌های ورزشی و ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال اعمال می‌شود.

این سازمانها مشمول اقدامات نظارتی مهمی می‌شوند. ابلاغیه جدیدی که از سوی دولت منتشر شده، نشان می‌دهد که افراد حقیقی و شرکت‌هایی که درگیر فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال هستند، باید تمامی اطلاعات لازم برای مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی را به طور کامل در اختیار دولت قرار دهند.

بنابراین، مالیات دهندگان شرکت‌ها ملزم به ارائه اطلاعات مربوط به ذینفع واقعی به عنوان ضمیمۀ اظهارنامه مالیاتی موقت و اظهارنامه سالانه مالیات شرکت‌های ترکیه هستند.

اظهارنامه‌های موقت مالیاتی و اطلاعات ذینفع واقعی در ضمیمه اظهارنامه مالیاتی سالانه شرکت‌ها اعم از نام، نام خانوادگی، تابعیت، شماره هویت و آدرس ذینفعان، شماره تلفن، شماره نمابر و آدرس پست الکترونیکی است.

برای مؤدیانی که اطلاعات مورد نیاز را گزارش نمی‌دهند یا اعلان‌های ناقص یا گمراه کننده می‌دهند، طبق قانون، مجازات مربوطه لحاظ می‌شود .

بنابراین‌، ترکیه به لیست کشورهایی می‌رود که اقدامات نظارتی را علیه ارزهای دیجیتال اجرا می‌کند.

 

منبع: //u.today

مطالب پیشنهادی

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست