رشد 140 درصدی ورلد کوین (WLD) در عرض ۱ هفته

رشد 140 درصدی ورلد کوین (WLD) در عرض ۱ هفته

توکن ورلد کوین (WLD)، یک پروژه کریپتو که توسط مدیرعامل اوپن ای‌آی یعنی سم آلتمن تأسیس شده‌است، در هفته گذشته بیش از 140 درصد رشد داشت. در عین حال کاربران روزانه کیف پول آن نیز از مرز 1 میلیون عبور کرده‌اند.

ورلد اپ از ۱۰۰۰۰۰ کاربر روزانه در نوامبر گذشته، اکنون به بیش از یک میلیون نفر رسیده‌است

ورلدکوین روز گذشته در X اعلام کرد تعداد کاربران فعال روزانه کیف پول این پروژه به نام ورلد اپ (World App)، با رشدی قابل‌توجه روبرو بوده‌است. ورلد اپ از ۱۰۰۰۰۰ کاربر روزانه در نوامبر گذشته، اکنون به بیش از یک میلیون نفر رسیده‌است. هم‌زمان، قیمت توکن ورلد کوین طی ۷ روز گذشته، حدود 140 درصد رشد داشته‌است و اکنون در محدود ۶.۶۲ دلار درحال معامله‌است. ورلد کوین (WLD) که در جولای 2023 توسط سم آلتمن و الکس بلانیا راه‌اندازی شد، یک پروژه تأیید هویت دیجیتالی «حفظ حریم خصوصی» است. این پروژه به کاربران در ازای اسکن عنبیه آن‌ها (برای جمع‌آوری یک دیتای جهانی همانند اسمش) در قالب ارز دیجیتال اصلی خود پول پرداخت می‌کند.

هدفی که خود ورلد کوین ادعا می‌کند در پی آن است، تلاش برای معرفی درآمد پایه برای سراسر جهان می‌باشد. این مهم با صدور مقدار کمی از توکن بومی‌اش به نام WLD در ازای تأیید هویت برای همه افراد روی کره زمین به دست می‌آید. البته سیستم احراز هویت بیومتریک آن، بازخوردهای متفاوتی را به همراه داشته‌است که عمدتاً بر روی نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی در مورد دستگاه‌های اسکن عنبیه آن متمرکز است.

برای مثال رگولاتور داده‌ها در هنگ کنگ از ۳۱ ژانویه تحقیقات در مورد این پروژه را آغاز کرده است. همچنین، ارائه خدمات ورلدکوین در کنیا به‌طول کامل به‌حالت تعلیق درآمده و اسکن عنبیه نیز در هند متوقف شده است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.