92 درصد شرکت‌های صنعتی آمریکا به دنبال استفاده از متاورس هستند

92 درصد شرکت‌های صنعتی آمریکا به دنبال استفاده از متاورس هستند

جمله بالا نقل قولی از مجمع جهانی اقتصاد یا به اختصار WEF می‌باشد. این نهاد معتقد است شرکت‌های صنعتی در آمریکا برای مقابله با چالش‌ها در چرخه تولید، تمرکز خود را به متاورس معطوف کرده‌اند.

در این گزارش اشاره شده‌است که 92 درصد از مدیران صنعتی ایالات متحده در حال بررسی راه‌های مختلف برای به‌کارگیری فضای متاورس در شرکت‌های خود هستند. گزارش WEF به نتایج نظرسنجی خود که از ۱۰۰ شرکت بزرگ تولیدی در ۱۰صنعت مختلف انجام شد اشاره دارد. طبق نتایج این نظرسنجی به‌طور میانگین هر مدیرعامل گفته‌است تا ۶ مورد استفاده مختلف برای متاورس را بررسی می‌کنند.

مجمع جهانی اقتصاد همچنین تاکید کرد که یکی از عواملی که باعث علاقه‌مندی به متاورس می‌شود، نیاز بخش صنعتی آمریکا به “بلندپروازی‌هایی” در پاسخ به اثرات پس از کرونا است. این امر نیاز شرکت‌های صنعتی را به یافتن راه‌هایی برای سرعت بخشیدن به چرخه‌های تولید نشان می‌دهد. در عین حال شرکت‌های مذکور را به افزایش کارایی و مقرون به صرفه‌بودن از طریق تحلیل‌های پیش‌بینی‌کننده ناگزیر کرده‌است.

این گزارش بر چگونگی استفاده شرکت‌های مختلف از فناوری دوقلو دیجیتال و استفاده از مدل‌های مجازی برای نمایش اشیاء فیزیکی تأکید می‌کند. برای مثال  آمازون پلتفرم خدمات ابری Nvidia Omniverse را برای اجرای شبیه‌سازی به‌منظور بهبود طراحی انبار و ایستگاه‌های کاری رباتی پیاده‌سازی کرده‌است. به طور مشابه، مرسدس بنز نیز از این پلتفرم برای طراحی تجهیزات مونتاژ تولیدی استفاده می‌کند.

علاوه بر این، مجمع جهانی اقتصاد اشاره کرد که متاورس صنعتی می‌تواند در طول چرخه عمر محصول، از جمله مراحل پیش تولید، تولید و پس از تولید استفاده شود. به طور خاص، وظایفی مانند طراحی محصول و خدمات، شبیه سازی فرآیند، طراحی و مدیریت کارخانه، و همچنین تست محصول و تضمین کیفیت را می‌توان با متاورس انجام داد.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420