اتهام ایالات متحده آمریکا به دو اروپایی مبنی بر کمک به کره شمالی برای دور زدن تحریم‌ها توسط ارزهای دیجیتال

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که دو شهروند اسپانیایی و بریتانیایی را به دلیل کمک به کره شمالی برای دور زدن تحریم‌ها با استفاده از ارزهای دیجیتال متهم کرد.

این دو متهم به نام‌های الخاندرو کائو دبنوس (Alejandro Cao de Benos) اسپانیایی و کریستوفر اِمز (Christopher Emms)، هنوز دستگیر نشده‌اند. در واقع دبنوس و اِمز ، با استفاده از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده علیه کره شمالی و نقض “قانون اختیارات اقتصادی در شرایط اضطرار بین‌المللی” (IEEPA) متهم شده‌اند که می‌توانند به حداکثر ۲۰ سال زندان محکوم شوند. متیو اولسن (Matthew G. Olsen) عضو وزارت دادگستری آمریکا گفته است:

ایالات متحده به رژیم کره شمالی، اجازه استفاده از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم‌های جهانی علیه این کشور و اهداف هسته‌ای نخواهد داد.

این قانون، به رئیس‌جمهور آمریکا اجازه می‌دهد تا پس از اعلام وضعیت اضطراری و وجود تهدید‌های جدی برای امنیت ملی، سیاست خارجی یا اقتصاد ایالات متحده از طرف عاملان خارج از خاک آمریکا، مبادلات مالی مرتبط با منبع تهدید را ممنوع اعلام کرده و به همین بهانه دارایی‌های مربوط به عامل بیرونی را مسدود کند. لازم به ذکر است که از سال ۱۳۵۷ تاکنون، تمام روسای ‌جمهور ایالات متحده همه ساله ایران را تهدیدی جدی برای امنیت ملی، سیاست خارجی یا اقتصاد آمریکا خوانده و به این بهانه وضعیت اضطراری علیه ایران را تمدید کرده‌اند.

منبع: forkast

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست