صرافی یونی‌سواپ، ۲۵۳ آدرس ارز دیجیتال مرتبط با دارایی‌های به سرقت‌رفته را مسدود کرد

صرافی یونی‌سواپ، ۲۵۳ آدرس ارز دیجیتال مرتبط با دارایی‌های به سرقت‌رفته را مسدود کرد

برای اولین بار صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ داده‌های مربوط به لیست سیاه خود را منتشر کرده که طبق این لیست تاکنون ۲۵۳ آدرس ارز دیجیتال مسدود شده‌ است.

این آدرس‌ها اکثرا با دارایی‌های دزدیده‌ ‌شده یا سرویس‌های میکسر تراکنش‌ها مانند تورنادو کش که اخیراً توسط خزانه‌داری آمریکا به طرح پانزی متهم شده‌ است، مربوط می‌شود. این داده‌ها توسط مهندس نرم‌افزار یونی‌سواپ، جردن فرانکفورت (Jordan Frankfurt) در گیت‌هاب (GitHub) منتشر شده‌ است. این صرافی غیرمتمرکز از سه بخش اصلی تشکیل شده‌ است که شامل کدهای فعال در بلاکچین، یک وبسایت فرانت‌اند (front-end) و یک شرکت مستقر در آمریکا که این پروتکل و وبسایت را مدیریت می‌کند، می‌باشد. مسدود کردن آدرس‌های ارز دیجیتال در سطح وبسایت فرانت‌اند انجام شده‌ است. بهتر است بدانید که فرانت‌اند، شامل هر چیزی است که کاربر مستقیماً با آن در ارتباط است. برای مثال می‌توان به متن، رنگ‌ها،دکمه‌ها، تصاویر و منوهای نویگیشن (navigation) اشاره نمود.

در ماه آوریل این صرافی با شرکت تحلیلی بلاکچین به نام تی‌آرام لبز (TRM Labs) همکاری کرد تا آدرس کاربرانی که به وبسایت یونی‌سواپ مراجعه می‌کنند به این شرکت تحلیلی ارسال ‌شود. به گفته‌ فرانکفورت در ابتدا گیت‌هاب آدرس‌هایی را که به طور غیرمستقیم با آدرس‌های تحریم شده‌‌ مرتبط بودند را مسدود می‌کرد اما اکنون تنها آدرس‌هایی که مستقیما تحریم شده‌اند‌ یا با آدرس‌های به سرقت رفته مرتبط است را از دسترس خاریج می‌کند.

منبع: theblock

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.