ژائو ممکن است تا 10 سال به زندان برود و فعلا حق خروج از کشور را نداشته باشد

ژائو ممکن است تا 10 سال به زندان برود و فعلا حق خروج از کشور را نداشته باشد

دادستان‌های ایالات متحده می‌گویند ممکن است فراتر از دستورالعمل‌ها عمل کنند و به دنبال حداکثر مجازات قانونی 10 سال زندان برای مدیرعامل سابق بایننس، چانگ پنگ ژائو، باشند.

بر همین اساس پرونده‌ای به تاریخ 24 نوامبر، توسط دادستانی برای ممنوع‌الخروج کردن ژائو به دادگاه ارائه شد. این پرونده در پاسخ به مخالفت وی با درخواست دولت برای بازداشت در ایالات متحده بود. دادستانی خاطرنشان کرد:

«واقعیت این است که سقف محدوده دستورالعمل‌ها احتمالاٌ 18 ماه را پیشنهاد می‌کند. اما ایالات متحده آزاد است تا برای هر مجازاتی تا حداکثر 10 سال به طور قانونی حکم کند.»

به‌گفته جان رید استارک، رئیس سابق بخش اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، این “اولین بار” است که دادستانی با “شرایط مشخص و واضح” اعلام می‌کند که ممکن است به دنبال مجازات حداکثر 10 سال باشند.

وکلای ژائو در دفاع از او اعلام کردند وی به عنوان یک شهروند غیرآمریکایی که پاسپورت امارات و کانادا را دارد، به صورت داوطلبانه برای حضور در دادگاه وارد آمریکاشده‌است. و همین مسئله نشان می‌دهد که خطر خروج او از این کشور وجود ندارد.

با این حال، استدلال دادستان‌های فدرال این بود که ژائو یک شهروند مولتی میلیاردر امارات متحده عربی است. در اکثر موارد مشابه، چنین متهمانی معمولاٌ در ایالات متحده بازداشت می‌شوند. در واقع، دادستان‌ها معتقدند که خطر فرار او را می‌توان با محدودکردن سفر و جلوگیری از پرواز وی به امارات «مدیریت» کرد.

وکلای وزارت دادگستری در ارتباط با بازداشت ژائو می‌گویند “مجازاتی (زندان) که او در هنگام صدور حکم با آن روبرو می‌شود بدون شک برایش سنگین تمام خواهد شد. پس بهتر است محدودیت‌های منطقی اعمال شود.

منبع cryptoslate.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.