لیر دیجیتال در ترکیه فاز اول بررسی برای عرضه را به اتمام رساند

لیر دیجیتال در ترکیه فاز اول بررسی برای عرضه را به اتمام رساند

بانک مرکزی جمهوری ترکیه (CBRT) ترجمه انگلیسی گزارش خود از فاز اول پروژه تحقیق و توسعه لیر دیجیتال برای توسعه و عرضه این ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را منتشر کرده‌است.

تراکنش‌های دیجیتال در اپلیکیشن‌های تلفن همراه انجام خواهد گرفت

فاز اول پروژه به سیستم هویت دیجیتال، سیستم ارز دیجیتال، لایه انتزاعی، لایه خدمات و کیف پول پرداخته‌است. در رایانش، یک لایه انتزاعی یا یک سطح انتزاعی راهی برای پنهان‌کردن جزئیات کاری یک زیرسیستم است. فاز اول این پروژه در سال 2021 آغاز شد و بانک مرکزی ترکیه اولین تراکنش‌های آزمایشی خود با لیر دیجیتال را در سال 2022 انجام داد.

تمام قسمت‌های سیستم مستقل از بقیه هستند و امکان تعویض آسان را فراهم می‌کنند. این سیستم بر روی پلتفرم همکاری دیجیتال لیره ترکیه کار می‌کند. این سیستم درواقع از طریق همگاری CBRT با شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه و شرکت های Aselsan و Havelsan ساخته‌شده‌است.

باید اشاره داشت لیر دیجیتال ترکیه به گونه‌ای طراحی‌شده که یک CBDC خرده‌فروشی واسطه باشد. پرداخت‌های عمده‌فروشی در یک فرآیند جداگانه مورد مطالعه قرار گرفت. بانک مرکزی جمهوری ترکیه همچنین می‌گوید پرداخت‌های قابل برنامه‌ریزی را به پول قابل برنامه‌ریزی ترجیح می‌دهد.

فاز دوم این پروژه پرداخت‌های هوشمند و پرداخت‌های آفلاین را بررسی می‌کند. همچنین هنوز پروتکل خاصی برای پرداخت‌های آفلاین انتخاب نشده‌است. علاوه بر این، تراکنش‌های دیجیتال در اپلیکیشن‌های تلفن همراه واسطه‌ها گنجانده خواهد شد. تا به امروز برای مرحله دوم جدول زمانی مشخص نشده‌است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420