کاربران تراست ولت به‌دلیل یک نقض امنیتی ۱۷۰ هزار دلار از دست داده‌اند

کاربران تراست ولت به‌دلیل یک نقض امنیتی ۱۷۰ هزار دلار از دست داده‌اند

کیف پول ارز دیجیتال تراست ولت (Trust Wallet) اعلام کرده است که کاربران آن به‌دلیل یک نقض امنیتی ۱۷۰۰۰۰ دلار از دست داده‌اند.

البته این کمپانی سازنده کیف پول‌های کریپتو می‌گوید اکنون نقض امنیتی مذکور برطرف شده‌است. در حقیقت تراست ولت از طریق برنامه باگ بانتی خود متوجه این مشکل شد. باگ بانتی برنامه‌ای است که در آن به افرادی که آسیب‌پذیری‌های یک وب‌سایت را پیدا می‌کنند پاداش ارائه می‌دهد. در این مورد یک محقق امنیتی آسیب‌پذیری وب‌اسمبلی (WebAssembly) را در کدهای منبع باز ولت کُر (Wallet Core) در نوامبر 2022 گزارش کرد. بر همین اساس این کیف پول اعلام کرد که تمام آدرس‌های ایجادشده توسط افزونه مرورگر تراست ولت بین ۱۴ تا ۲۳ نوامبر ۲۰۲۲ میزبان اصلی نقض امنیتی مذکور هستند و کیف پول‌هایی که در این مدت ایجاد نشده‌اند، مشکلی ندارند. این نقض امنیتی منجر به دو سرقت شد که باعث ضرر کلی نزدیک به 170000 دلار گردید.

همچنین طبق گزارش‌ها تقریباً 500 آدرس آسیب‌پذیر با موجودی 88000 دلاری باقی مانده‌است. این شرکت از کاربران خواسته‌است تا وجوه باقیمانده را در اسرع وق به محل دیگری منتقل کنند. در نهایت تراست ولت وعده بازپرداخت اموال سرقتی را به کاربران خود داده‌است.

منبع cointelegraph.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست