ضرب‌الاجل سه ماهه صرافی‌های ارز دیجیتال در اجرای الزامات پلیس فتا

ضرب‌الاجل سه ماهه صرافی‌های ارز دیجیتال در اجرای الزامات پلیس فتا

پس از آنکه پیش‌نویس الزامات صرافی‌های ارزهای دیجیتال توسط پلیس فتا اعلام شد اکنون این نهاد از سوی کارگروه ساماندهی بازار ارزهای دیجیتال مامور تبیین و نظارت بر اجرای الزامات فعالیت این بازار
شده‌است.
به گزارش ایرانیتال و به نقل از پیوست، کارگروه ساماندهی تبادل ارزهای دیجیتال براساس مصوبه‌ مرکز ملی فضای مجازی در اسفندماه ۹۹ با حضور بانک مرکزی، وزارت امور اقتصاد و دارایی، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، وزارت اطلاعات و پلیس فتا تشکیل شد و از آن زمان هر کدام از این نهادها مسئول بررسی وضعیت بازار ارزهای دیجیتال  در ایران بودند.
محمدرضا مانی یکتا معاون اداره نظام پرداخت بانک مرکزی درباره چگونگی شکل‌گیری الزامات فعالیت صرافی‌های کریپتو گفت:

پلیس فتا مسئول تببین و نظارت بر اجرای الزامات این کارگروه معرفی شده‌است. بر این اساس، الزامات زیرساخت امنیت سایبری پلتفرم‌ها و صرافی‌های ارزهای دیجیتال بایستی از طرف پلیس فتا تایید شوند. هدف این اقدام صیانت از دارایی‌های مردم و خود پلتفرم‌های کریپتو بوده‌است.

وی  در ادامه به ضرب‌الاجل ۳ ماهه‌ برای اجرای این سند اشاره کرد و افزود در صورت عملی نشدن این الزامات از سوی پلتفرم‌ها و صرافی‌های کریپتو با آنها برخورد قانونی خواهد شد.
از جمله محورهای الزامات می‌شود به الزامات عمومی کسب‌وکار، الزامات مربوط به احراز هویت، الزامات نگهداری دارایی دیجیتال و حساب‌های ریالی و همچنین ممنوع بودن حق فعالیت اتباع خارجی اشاره کرد.
او تاکید کرد که این سند هنوز به معنای رسمیت بخشی به حوزه مبادلات ارزهای دیجیتال نیست. چراکه رسمیت‌بخشی به این‌گونه مبادلات در هیچکدام از این سازوکارها قرار نمی‌گیرد و تنها از دو طریق قانون مجلس و مصوبه هیات وزیران می‌توان به آن رسمیت بخشید.

منبع peivast

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست