یکی از کارکنان SEC در مورد سرنوشت ETF اتریوم گفته است

یکی از کارکنان SEC در مورد سرنوشت ETF اتریوم گفته است

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال نزدیک‌شدن به آخرین مهلت برای تأیید یا رد درخواست‌های اولین ETF اسپات اتریوم در این کشور است. مهلت پایانی تصمیم‌گیری ماه می است که به زودی فرا می‌رسد و زمان این سازمان تقریباً در حال اتمام است. حال یکی از کارکنان داخلی SEC اطلاعات جدیدی را در مورد این صندوق‌های اتریوم فاش کرده‌است.

کمیسیون بورس آمریکا تصمیم نهایی را در 23 می در مورد درخواست شرکت ون‌اک (VanEck) خواهد گرفت. ون‌اک قصد دارد ETF اسپات اتریوم را راه‌اندازی کند. این شرکت یکی از چندین کمپانی معروفی است که برای راه‌اندازی صندوق‌های مشابه رقابت می‌کنند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به اینوسکو (Invesco)، بلک‌راک (BlackRock) و فیدلتی (Fidelity) اشاره کرد.

با این حال، به‌نظر می‌رسد راه برای اتریوم و شرکت‌های عرضه‌کننده چنینی صندوقی چندان هموار نیست. در حالی که برخی از شرکت های متقاضی ETF اتریوم در مورد محصولات خود با SEC بحث و گفتگو کرده‌اند، این بحث‌ها عمدتا یک طرفه بوده‌است. به گفته یک منبع آگاه، این آژانس هنوز بازخورد مورد نیاز شرکت‌ها برای نهایی‌کردن محصولات خود را ارائه نکرده‌است. اما در این مرحله از فرآیند تأیید ETF بیت کوین، صادرکنندگان در حال گفتگوی فعال با کارکنان موسسه بودند.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که اگر SEC به زودی در مورد این گروه از ETFهای اتریوم تصمیمی نگیرد، راه‌اندازی اولین آن‌ها ممکن است در سال 2025 یا بعد از آن باشد.

همچنین باید افزود اگر SEC با ETFهای اسپات اتریوم موافق باشد، احتمالاً قصد دارد چندین درخواست را به طور همزمان تأیید کند. چراکه به نظر نرسد که یک متقاضی را نسبت به سایرین ترجیح می‌دهد. این رویکرد درواقع مشابه همان اقدامات SEC در 10 ژانویه است که ETFهای اسپات بیت کوین را تأیید کرد. این صندوق‌ها ثابت کرده‌اند که بسیار موفق هستند و 33 میلیارد دلار سرمایه خالص جمع آوری‌کرده و قیمت بیت کوین را به سطوح بی سابقه‌ای رسانده‌اند.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.