ارزش کل ارزهای دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی از 12 میلیارد دلار فراتر رفته است

ارزش کل ارزهای دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی از 12 میلیارد دلار فراتر رفته است

اخیراً ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال مرتبط با هوش مصنوعی از 12 میلیارد دلار بیشتر شده‌است. گزارشی که اخیراً از وب‌سایت Stocklytics.com منتشر شد این رقم را نشان می‌دهد.

این ارزهای دیجیتال عبارتند از:

Bittensor (TAO), Render (RNDR), Akash Network (AKT), Fetch.ai (FET), CorgiAI (CORGIAI), SingularityNET (AGIX), Echelon Prime (PRIME), Ocean Protocol (OCEAN), OriginTrail (TRAC)

بالاترین ارزش بازار ارز دیجیتالی که مبتنی بر هوش مصنوعی است، متعلق به بیتنسور (Bittensor) یا TAO می‌باشد که به 3.8 میلیارد دلار می‌رسد. پس از آن، رندر (RNDR) با بیش از نیمی از ارزش بازار بیتسور، یعنی 1.8 میلیارد دلار، رتبه دوم را در اختیار دارد.

بعد از این دو، فاصله زیادی تا رتبه‌های پایین‌تر وجود دارد. به این معنی که جایگاه سوم متعلق به آکاش نتورک (AKT)، تنها کمی بیش از 0.8 میلیارد دلار ارزش بازار دارد. از شش مورد دیگر، تنها یک گزینه، فچ دات ای‌آی، دارای ارزش بازار بیش از نیم میلیارد است. در حالی که پنج مورد دیگر از 450 میلیون تا 280 میلیون دلار هستند.

به‌گفته استاک لیتیکس، رشد ارزهای دیجیتال مرتبط با هوش مصنوعی مولد مانند چت جی‌پی‌تی در حال حاضر خارق‌العاده بوده‌است. با توجه به اینکه این بخش تنها دو سال پیش به جهان معرفی شد. این رشد تا حد زیادی به دلیل معرفی ChatGPT و سایر چت‌بات‌های هوش مصنوعی بود که علاقه گسترده‌ای به کاربرد فناوری هوش مصنوعی در بخش‌های دیگر از جمله کریپتو ایجاد کرده‌است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.