تهران میزبان نخستین نمایشگاه با موضوع دنیای دیجیتال می‌شود

دکتر سعید سمیعی، رئیس مرکز کار ایران، در نشست علمی تخصصی و نمایشگاه بین المللی متاراد خبر از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی متاراد در حوزه رمز ارزش، ارزهای دیجیتال، متاورس، بلاکچین، اقتصاد دیجیتال، تجهیزات و صنایع وابسته داد.

رمز ارزش اصطلاحی است که دولت ایران برای ارز دیجیتال بانک مرکزی استفاده می‌کند. این نمایشگاه قرار است از سوم تا ششم خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران دایر شود. سمیعی در رابطه با نمایشگاه متاراد گفت:

آخرین دستاورد‌های بومی را در این نمایشگاه معرفی می‌کنیم تا ظرفیت‌های لازم به بخش‌های اجرایی معرفی شود. این رویداد از لحاظ فناوری و در مسائل مرتبط با حقوقی نیز مهم است که در این نمایشگاه مباحث مختلف مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. 

رئیس مرکز کار ایران در ادامه افزود:

فناوری اطلاعات به صورت عمومی در همه جای دنیا سرعت رشد خیره کننده‌ای داشته است، در این نمایشگاه موضوع اقتصاد دیجیتال که شامل ارز‌های دیجیتال و هر آن چیزی که بر بستر بلاکچین شکل گرفته است، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گفته دکتر سمیعی:

ما اکنون در حوزه‌های بلاکچین و اقتصاد دیجیتال، نهاد‌های مختلف دولتی و خصوصی فعال هستیم، اما همچنان نمی‌توانیم به آن به عنوان مسیر مناسب نگاه کنیم. به همین دلیل به دنبال این هستیم تا با قوانین مرتبط، نقاط ضعف را پوشش دهیم و از ظرفیت نیروی انسانی بهره ببریم. 

منبع:  iribnews

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست