ریزش 60 درصدی قیمت توکن استارک‌نت دو روز پس از ایردراپ

ریزش 60 درصدی قیمت توکن استارک‌نت دو روز پس از ایردراپ

قیمت توکن شبکه لایه 2 اتریوم، یعنی استارک‌نت، که روز سه‌شنبه عرضه‌شد به کمتر از نصف رسیده‌است. علت این اتفاق هم به شرکت زیرساخت اتریوم ندرمایند (Nethermind) و کاربران واجد شرایط ایردراپ که میلیون ها دلار از این توکن را فروختند، نسبت داده‌می‌شود.

قیمت توکن STRK بلاکچین استارک‌نت تقریباً 60 درصد کاهش یافته‌است

طبق داده‌های کوین‌گکو، قیمت توکن STRK بلاکچین استارک‌نت تقریباً 60 درصد کاهش یافته‌است. اکنون از قیمت 4.41 دلاری در 20 فوریه به کمتر از 1.90 دلار در عرض دو روز رسیده‌است. همچنین STRK پس از عرضه در بایننس به 7.70 دلار در این صرافی رسید، اما قیمت آن در آنجا با 75.4 درصد کاهش به زیر 1.90 دلار رسیده‌است.

دلیل این حرکت کاربران و فروش گسترده STRK عدم رضایت و انتقادات شدید آن‌ها در مورد نحوه تولید و توزیع توکن است که بر تیم توسعه‌دهنده استارک‌نت وارد می‌باشد. ندرمایند 3.41 میلیون واحد STRK به ارزش بیش از 6.7 میلیون دلار فروخته‌است. همچنین هشدار داده‌است که “فروش ممکن است ادامه یابد” زیرا این شرکت هنوز بیش از 12 میلیون دلار از توکن را در اختیار دارد.

روز سه‌شنبه حدود ۷۲۸ میلیون توکن STRK براساس معیارهای از پیش تعیین‌شده، مانند مشارکت در بلاکچین و جامعه آن، به حدود ۱.۳ میلیون آدرس منحصربه‌فرد ارسال شد. فشار فروش نشان می‌دهد که گیرندگان توکن‌های خود را به‌محض دریافت به فروش رسانده‌اند.

البته توسعه‌دهنده یرن فایننس قبل از ایردراپ استارک‌نت ادعا کرده بود که بیش از 700000 کیف پول از 1.3 میلیون مورد واجد شرایط برای ایردراپ STRK به حساب‌های شکارچیان ایردراپ مرتبط هستند. این‌ها در واقع کاربرانی هستند که صرفاٌ به‌دنبال سود اولیه از ایردراپ یک شبکه می‌باشند و فعالیت آن‌ها در بلاکچین محدود به قبل از عرضه است. شکارچیان ایردراپ پس از دریافت توکن مورد نظر خود آن را می فروشند و به سراغ پروژه‌ای دیگر می‌روند.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.