توکن استارک‌نت از امروز عرضه می‌شود؛ کاهش 90 درصدی کاربران این شبکه لایه ۲!

توکن استارک‌نت از امروز عرضه می‌شود؛ کاهش 90 درصدی کاربران این شبکه لایه ۲!

توکن بومی شبکه لایه ۲ اتریوم یعنی استارک‌نت (Starknet)، با نماد STRK قرار است در اواخر امروز میان 1.3 میلیون کیف پول واجد ایردراپ عرضه شود و خریدوفروش آن در صرافی‌های متمرکز آغاز شود. این در حالی است که در عرض یک هفته گذشته ۹۰ درصد کاربران خود را از دست داده‌است.

کسانی که تعداد پنج تراکنش یا بیشتر را طی سه ماه یا بیشتر به مبلغ حداقل 100 دلار انجام دادند واجد شرایط دریافت این ایردراپ هستند

علت اصلی این موضوع در اصلاحات ناگهانی معیارهای واجد شرایط بودن برای ایردراپ استارک‌نت نهفته است. این ایردراپ قصد دارد بیش از 700 میلیون توکن STRK را که معادل 10٪ از کل عرضه توکن است، عرضه کند. با این حال، تغییرات ناگهانی باعث ناراحتی برخی از کاربرانی شده‌است که از دریافت توکن‌های STRK محروم شدند. طبق گزارش استارک‌اسکن، تعداد کاربران این شبکه اکنون 84260 عدد است. این در حالی است که در 14 فوریه 2024، تعداد کیف پول‌های فعال در شبکه از مرز 225000 عبور کرد.

طبق شرایط جدید استارک‌نت کسانی که تعداد پنج تراکنش یا بیشتر را طی سه ماه یا بیشتر به مبلغ حداقل 100 دلار انجام دادند واجد شرایط دریافت این ایردراپ هستند. همچنین باید قبل از 15 نوامبر 2023، 0.005 واحد ETH یا بیشتر در کیف پول خود می‌داشتند. یکی از کاربران X ادعا می‌کند که به دلیل داشتن کمتر از 0.005 اتریوم (ETH) در کیف پول خود، واجد شرایط دریاف توکن نشده‌است، اما هزاران دلار در این شبکه معامله‌کرده و باعث افزایش نقدینگی آن شده‌است.

در هر صورت، معاملات STRK در صرافی ‌ای متمرکز از جمله بایننس، بای‌بیت، بیت‌فینکس و اوکی‌اکس از امروز آغاز می‌شود. بایننس تأیید کرد که معاملات را برای جفت‌های منتخب در ساعت 8 صبح به وقت شرقی باز خواهد کرد.

همانطور که گفتیم استارک‌نت یک شبکه لایه ۲ اتریوم است که از راه‌کار ZK-Rollup برای افزایش مقیاس‌پذیری اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز استفاده می‌کند. این توکن با توجه به طرح بنیاد استارک‌نت در هفته گذشته، به تمرکززدایی و اداره شبکه کمک خواهد کرد.

منابع: theblock ، crypto.news

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.